Zimowe jeżdżenie a lakiernik

  • Post Author:
  • Post Category:Usługi

Jazda samochodem w okresie zimowym wymaga od kierowcy szczególnego zaangażowania i umiejętności. Warunki są trudne i zupełnie inne od letnich. Zmienia się widoczność, ograniczona zwłaszcza po zmroku. Krótkie dni, mgły i sporo opadów negatywnie wpływają na czas reakcji.

Lakiernik z Białegostoku – praca

lakiernikSamochody używane w tym czasie słabiej się sprzedają, bo nie można dokładnie obejrzeć karoserii w dziennym świetle. Zimą trudniej o odpowiednią przyczepność opon, nawet jeśli są wymienione na komplet zimowy, to na gołoledzi i tak można wpaść w poślizg. Auto serwis często ma w okresie zimowym mnóstwo napraw związanych ze stłuczkami aut stojących w korkach. Części do nich i do marki ford można zamawiać w internecie. Co prawda auto klimatyzacja podczas mrozów nie jest potrzebna, ale należy ją od czasu do czasu uruchomić, by prawidłowo działała. W przypadku miasta Białystok niemal każdy profesjonalny lakiernik z Białegostoku w sezonie jesienno-zimowym wykonuje wiele prac związanych ze zderzakami. Opony zimowe są wykonane z materiałów lepiej reagujących na niskie temperatury, dlatego ich bezpieczeństwo jest wyższe. Na śliskiej powierzchni każdej drogi, hamowanie zazwyczaj trwa dłużej i jego tor może przebiegać zupełnie inaczej, niż życzyłby sobie tego kierowca. Dlatego sprawdźmy jesienią całą instalację, która ma na to wpływ. Konieczny jest dobry stan zawieszenia, amortyzacji samochodu. Płyn musimy wymienić na zimowy, gdyż letni może zamarznąć i zaburzyć prawidłową pracę wycieraczek. Bezpieczna jazda w okresie zimowym to przede wszystkim dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

Im wolniej jedziemy, tym więcej czasu mamy na reakcję w trudnym momencie. Prawidłowe ustawienie wszystkich lusterek pomoże ocenić, czy manewr wykonywany przez nas będzie bezpieczny. Wolniej wchodzimy w zakręty.