Żel z aloesu do picia

Żel z aloesu do picia

  • Post Author:
  • Post Category:Zdrowie

 

Większość z nas lubi rośliny, dlatego się nimi otaczamy w domu. Jednak nie tylko w tym celu je mamy, ponieważ szereg roślin posiada silne właściwości zdrowotne i lecznicze. Są one często wykorzystywane w kuchni, czy kosmetyce. 

Jakie ma działanie żel z aloesu?

aloes żel do piciaDla wielu osób, aloes jest po prostu ozdobną rośliną, która ma nietypowe liście. Jednak to właśnie w nich kryje się cenne składowisko witamin. Już od wieków aloes był znany z silnych właściwości regeneracyjnych, czy bakteriobójczych. Naturalny żel z aloesu można uzyskać przecinając wzdłuż liść i wydobywając z jego wnętrza galaretowatą substancję, którą można bezpośrednio nakładać na skórę, włosy, czy dodawać do ulubionych kosmetyków. Aloes żel do picia jest w identyczny sposób pozyskiwany i można go kupić w aptekach, lub drogeriach. Poza żelem, w sprzedaży znajdziemy też sok  aloesu, który wykazuje identyczne działanie. Dzięki badaniom naukowym wiemy, że aloes łagodzi stany zapalne, zmniejsza uczucie bólu i swędzenia oraz świetnie nawilża skórę. Żel jest bogaty w witaminy A, C i E oraz witaminy z grupy B. Dodatkowo zawiera sporo związków mineralnych takich jak fosfor, wapń, magnez, czy potas. Przy jego spożywaniu trzeba uważać na przyjmowaną ilość, ponieważ w nadmiarze może on powodować działanie przeczyszczające. Wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i pomaga w odchudzaniu. Na rynku znajdziemy mnóstwo produktów do pielęgnacji ciała i włosów z zawartością tego cennego żelu, ale należy pamiętać, że można go także spożywać na surowo.

Jeżeli chcemy mieć gwarancję, że kupujemy wysokiej jakości żel z aloesu, to najlepiej go nabywać w sprawdzonych sklepach z ekologiczną żywnością. Posiada on niezbędne certyfikaty unijne i jest wolny od sztucznych dodatków i barwników.