Zastosowanie systemów hydraulicznych w przemyśle

Zastosowanie systemów hydraulicznych w przemyśle

Tak zwany przemysł ciężki opiera się na intensywnej produkcji różnego rodzaju materiałów dla innych branż. Górnictwo czy hutnictwo to gałęzie przemysłu obarczone podwyższonych ryzykiem zawodowym, dlatego szczególną wagę przywiązuje się w nich do bezpieczeństwa pracowników.

Sprzęty hydrauliczne znakiem bezpieczeństwa

zasilacze hydrauliczneDziałanie systemów hydraulicznych opiera się na wykorzystaniu energii mechanicznej cieczy zgromadzonej w zbiorniku – zgodnie z prawem Pascala ciśnienie wewnątrz baku jest równe ciśnieniu, jakiemu dana ciecz jest poddawana za sprawą siły działającej na nią z zewnątrz. Dzięki temu systemy te należą do jednych z najbezpieczniejszych napędów wykorzystywanych w wielu branżach: od górnictwa, poprzez hutnictwo, na produkcji materiałów budowlanych i przemyśle rolniczym kończąc. Zastosowanie skomplikowanych systemów hydraulicznych pozwala na dostosowanie urządzeń do działania niemal w każdych warunkach – charakteryzują się one dużą elastycznością montażową, dzięki czemu możliwe jest realizowanie indywidualnych zamówień na sprzęty tego typu. Wypełnione cieczą zbiorniki umożliwiają adaptację urządzeń do każdych, nawet najbardziej wymagających warunków – zasilacze hydrauliczne doskonale sprawdzą się zarówno w pracy w bardzo wysokich, jak i skrajnie niskich temperaturach. Oczywiście wiele zależy od jakości materiału, z jakiego wykonane jest dane urządzenie, jednak współczesna technologia sprzyja bezpiecznemu wykorzystywaniu tego rodzaju zasilaczy do pracy warunkach podwyższonego ryzyka zawodowego.

Przemysł ciężki to jedna z ważniejszych gałęzi produkcyjnej, na której w zasadzie opiera się współczesna gospodarka. Dzięki niemu możliwa jest budowa miast wraz z całą ich infrastrukturą. Na nim opiera się także branża transportowa oraz produkcja żywności. A wszystko dzięki zasilaniu hydraulicznemu…