Zastosowanie filtra w maszynach

Zastosowanie filtra w maszynach

Filtr jest niezwykle ważnym elementem każdej maszyny budowlanej. To właśnie dzięki niemu możliwa jest prawidłowa praca urządzeń. Kluczowa jest jednak regularna kontrola jego stanu i jakości. Zapewni to niezawodne działanie podczas wieloletniej eksploatacji maszyny budowlanej.

Jaka rolę odgrywa filtr w maszynach budowlanych?

filtry do maszyn budowlanychW zależności od rodzaju maszyny budowlanej czy to do prac ziemnych, drogowych czy też rozbiórkowych, należy odpowiednio dopasować filtr. Wśród najpopularniejszych produktów oferowanych przez producentów wyróżnić możemy filtry do maszyn budowlanych hydrauliczne, filtry paliwa, filtry oleju, filtry powietrza, filtry kabinowe oraz odpowietrzniki do maszyn budowlanych. Ponadto spotkać możemy się z różnymi filtrami w zależności od maszyny do której zostanie on przeznaczony. Producenci w swojej ofercie posiadają filtry do koparek, ładowarek, spychaczy, wiertnic, zagęszczarek oraz wielu innych maszyn. Warto pamiętać, że jeśli posiadamy urządzenia nowszej generacji, niezwykle istotne są regularne przeglądy stanu technicznego pojazdu oraz układu hydraulicznego, w którego skład wchodzi między innymi wymiana filtrów hydraulicznych, a także oleju hydraulicznego. Regularna kontrola stanu w nowszych maszynach wynika z rozbudowanej hydrauliki opartej o działanie pomp tłoczkowych, rozdzielaczy oraz przetworników ciśnienia. Elementy te cechują się wysoką wrażliwością na złą jakość oleju hydraulicznego. Lekceważąc regularne przeglądy sprawimy, że dojdzie do poważnych awarii sprzętu, których naprawa może okazać się bardzo kosztowna. 

Filtry do maszyn pojawiają się w różnego rodzajach pojazdach budowlanych począwszy od koparek i ładowarek, skończywszy na walcach oraz dźwigach. Dzięki ochronie przed przenikaniem zanieczyszczeń oraz toksycznych substancji, praca wszystkich tych urządzeń przebiega bezproblemowo.