Zalety wynikające z montażu wentylacji mechanicznej

Zalety wynikające z montażu wentylacji mechanicznej

Zastanawialiście się kiedyś nad korzyściami płynącymi z montażu rekuperacji lub inaczej wentylacji mechanicznej? Pewnie większość z was nawet nie wie co to takiego. Otóż jest to rodzaj wentylacji, który montowany jest w energooszczędnych domach, ponieważ pozostałe rodzaje wentylacji nie sprawdziłyby się.

Zalety płynące z montażu wentylacji z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepłaPodstawową korzyścią jaka wynika z montażu rekuperacji jest oszczędność na rachunkach za ogrzewanie i to nawet do około 50%. Poza tym możemy zrezygnować z kilku grzejników a także kominów, które są dosyć drogie w budowie To właśnie ta zaleta sprawia, że większość z osób decyduje się zainwestować w rekuperację. Kolejną zaletą jest rzeczywiście odczuwalny komfort klimatyczny, który zapewniany jest poprzez stałą wymianę zużytego i brudnego powietrza na czyste i świeże. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła sprawia, że w każdym kącie naszego domu czuć świeżość niezależnie od pory dni i nocy. Dzięki niej możemy zapomnieć o odświeżaczach powietrza czy chemicznych zapachach do kontaktów, które nie zawsze spełniały nasze oczekiwania. Stały dostęp do świeżego powietrza sprawia, że czujemy się lepiej, znikają bóle głowy a także bezsenność, wzrasta nasza witalność oraz energia, dodatkowo znacznie poprawia się jakość naszego snu. W przypadku wentylacji grawitacyjnej jest to niemożliwe, ponieważ wytworzone ciepło ucieka przez szczeliny oraz kratki wentylacyjne. To sprawia, że koszty ogrzewania są wysokie a my nie możemy cieszyć się czystym powietrzem. Dodatkowo bardzo często zdarza się, e w przypadku tego rodzaju wentylacji mamy problem z wilgocią.

Sama mam zamontowaną w swoim domu rekuperację i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Każdy kto przychodzi do mojego domu od razu czuje się lepiej. Poza tym jest to świetne rozwiązanie dla alergików, ponieważ filtry oczyszczają powietrze również z alergenów.