Zalety korzystania z nowoczesnego urządzenia do pielęgnacji skóry twarzy – derma roller

Zalety korzystania z nowoczesnego urządzenia do pielęgnacji skóry twarzy – derma roller

Skóra twarzy jest praktycznie cały czas odsłonięta, a w związku z tym narażona na wiele czynników, które prowadzą do jej uszkodzenia. Niechroniona skóra szybciej się starzeje – oznaki starzenia widoczne są już po 30. roku życia. Dlatego warto zadbać o skórę jak najwcześniej.

Przygotowanie do zabiegu z użyciem derma rollera

dobry derma rollerSame kremy do twarzy (nawet te o działaniu przeciwzmarszczkowym) mogą nie spełnić naszych oczekiwań. W związku z tym wiele salonów kosmetycznych ma w swojej ofercie możliwość wykonania zabiegu lub nawet sprzedaż urządzenia o nazwie derma roller. Derma roller to urządzenie, które służy do terapii mikroigłowej. Zastosowanie derma rollera nie jest wcale bolesne. Oczywiście ukłucia są wyczuwalne, ale są one naprawdę nieznaczne. Po co wykonywać takie zabiegi? Kremy nie zawsze są w stanie przebić się przez warstwę rogową, złuszczającą się, która znajduje się na naskórku. Derma roller posiada mikro igły, które wbijają się w naskórek i prowadzą do jego oczyszczenia, usunięcia nadmiaru sebum. Za pomocą derma rollera wprowadza się głębiej w skórę różne substancje. Mogą to być substancje przeciwzmarszczkowe, oczyszczające, nawilżające i znacznie więcej. Trzeba liczyć się z tym, że po takim zabiegu skóra może być nieznacznie zaczerwieniona, ale nie należy się tym przejmować – jest to naturalny objaw, który zniknie w mgnieniu oka. Przed zastosowaniem urządzenia, jakim jest dobry derma roller, należy dokładnie oczyścić skórę. Musi ona zostać nie tylko oczyszczona, ale również zdezynfekowana, by nie wprowadzać głębiej do skóry zanieczyszczeń, drobnoustrojów i innych.

Można delikatnie złuszczyć skórę przed wykonaniem zabiegu, by działanie było spotęgowane. Takie zabiegi można wykonywać samodzielnie w domowym zaciszu, ale zawsze stosując się do wszystkich zasad czystości i dezynfekcji.