Wylęganie jaj – możliwości

Wylęganie jaj – możliwości

Profesjonalne urządzenia do wylęgania jaj zapewniają odpowiednie warunki do wykluwania. Te dwa procesy – wylęganie i wykluwanie składają się właśnie na inkubację. Warto zapoznać się z zaletami tego systemu hodowli.

Proste w obsłudze urządzenia do inkubacji

inkubator do jajWylęgarki do jaj zaprojektowane są w taki sposób, aby spełniały potrzeby hodowców amatorów oraz gospodarstw domowych. Dostosowane są dla różnego rodzaju ptaków – kur, bażantów, przepiórek czy kaczek. Urządzenia tego typu mają dużą pojemność i wyposażone są w elementy ułatwiające obsługę. Standardowo, zamontowane są wskaźniki temperatury wewnątrz urządzenia. Co ważne, inkubatory są proste w obsłudze i energooszczędne. W inkubatorach zainstalowane są żarówki świecowe ze specjalnymi osłonami, aby nie dopuścić do poparzenia piskląt.  Inkubator do jaj posiada też system wentylacji, zapewniony przez odpowiednio zlokalizowane otwory w dolnej i górnej części urządzenia. W spodniej części inkubatora znajduje się również miejsce do uzupełniania wody w celu zapewnienia właściwej wilgotności. Podczas procesu inkubowania jaja powinny być obracane dwa lub trzy razy dziennie, aby zachować taką samą temperaturę na całej powierzchni urządzenia. Tego rodzaju hodowla, przy zachowaniu wymienionych wcześniej optymalnych warunków zapewnia dużą efektywność – nawet ok. 97%. Ważnym udogodnieniem tych urządzeń jest możliwość wylęgania różnych gatunków ptaków tym samym czasie. W zależności od gatunku ptaków, w warunkach domowych inkubatory zapewniają pojemność dla ok. 40 do 100szt. jaj.

Do sprzedawanych urządzeń producenci dołączają kartę gwarancyjną, instrukcję obsługi, a często też materiały poradnikowe o inkubacji jaj. Ze względu na nieskomplikowany charakter obsługi i dużą efektywność, z pewnością warto zainwestować w inkubatory.