Wycena mebli nie jest taka prosta

Wycena mebli nie jest taka prosta

  • Post Author:
  • Post Category:Usługi

Jakiś czas temu uczestniczyłam w kursie na rzeczoznawcę. Moim marzeniem było, żeby zostać rzeczoznawcą meblowym. W trakcie jednak mi się odmieniło. Często mam słomiany zapał, a jak się okazało, że jakoś nie mogę pojąć tej całej wiedzy, tym bardziej zapragnęłam już więcej się na kursie nie pojawiać i stwierdziłam, że to nie dla mnie.

Jak wygląda wycena mebli?

Wycena mebliSzczególnie wycena mebli jakoś mi nie wychodziła. Wszyscy mniej więcej byli w stanie pojąć parametry, które mają wpływ na tę kwestię, a ja jakoś nie radziłam sobie w praktyce. Potem omawialiśmy odbiory techniczne mebli i to mnie bardziej wciągnęło, więc myślałam, że będzie mi szło lepiej, ale gdzie tam. Myślę, że byłam najsłabsza na tym kursie i to mnie zniechęciło. Nie wiem na jakiej podstawie tak stwierdziłam, ale ja często wyolbrzymiam i mam trochę tego świadomość. W każdym razie uznałam, że rzeczoznawca mebli ze mnie żaden. Spróbuję czegoś innego. Trochę mam do siebie żal, bo wiem, że rzeczoznawca meble ocenia dopiero po długim czasie nauki i zbierania doświadczeń. Jak już jednak wspomniałam, ja nie mam do tego cierpliwości. Trudno, może to i lepiej. Na pewno każdy chciałby, aby rzeczoznawca mebli hotelowych naprawdę znał się na tym, co robi, a nie tak jak ja był zupełnym laikiem. Ja mogę już dziś polecić w tym temacie sporo osób. Na kursie nawiązałam znajomości i wiem, że ludzie się w tym sprawdzili. Poza tym mam też namiary do bardziej doświadczonych osób, które w tej branży działają od lat.

Byli to moi nauczyciele na tym kursie. Jestem pewna, że są to eksperci jakich mało. Ja niestety dalej muszę szukać mojej drogi życiowej. Wierzę jednak, że w końcu trafię na coś, co będzie dla mnie pod każdym względem odpowiednie. Będę się w tym na pewno dobrze czuła i szybko zdobędę potrzebną mi wiedzę.

Więcej w temacie można znaleźć na: www.rzeczoznawca.mikolajski.pl