Wybieramy ogrodzenie

Wybieramy ogrodzenie

  • Post Author:
  • Post Category:Budownictwo

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Dzisiejszy wpis będzie niezwykle interesujący ale przede wszystkim praktyczny. O czym będzie dziś mowa? Z racji tego, że właśnie skończyłam projekt swojego ogrodzenia wokół mojego domu, pozwoliłam sobie uraczyć Was moimi przeżytymi rozterkami.

Ogrodzenia palisadowe zdecydowanie godne uwagi

ogrodzenia Jak część już z Was wie, moim rodzinnym miastem od zawsze była Warszawa – tak już zostało, chyba nigdy się z niej nie wyprowadzę. Dla niewtajemniczonych osób, wyjaśnienie kwestii – jakieś cztery miesiące temu, zakończyliśmy z mężem budowę naszego ukochanego gniazdka. O samym projekcie domu nieco później – jeżeli starczy mi czasu, gdyż moje dziecko, może się właśnie obudzić, a mogę pisać tylko wtedy, gdy Jaś ma sjestę po obiedzie. Przed realizacją projektu, poszukałam jakiś możliwości, krótko mówić – po prostu informacji. Od razu bardzo mocno zainteresowały mnie ogrodzenia palisadowe. Dlaczego taki wybór? Przede wszystkim dlatego, że są to ogrodzenia niezwykle eleganckie i jednocześnie bardzo klasyczne, a ja cenię sobie taką formę. Dwa Warszawa miała bardzo dobre ceny – akurat w tym przypadku. Drugim wariantem o jakim myślałam, były ogrodzenia żaluzjowe. Są one bardzo podobne to tego pierwszego rozwiązania. Można nawet powiedzieć, że częściowo przypominają żaluzje okienne – stąd zapewne takowa nazwa. Tak bynajmniej przypuszczam. Co mogłabym o nich powiedzieć? Przede wszystkim są bardzo solidne. Ciekawa też jest ich forma realizacji. Dlaczego? Dzieje się tak dlatego, że można łączyć je z kamieniem, cegłą, betonem. Słupki konstrukcyjne – projektowe, będące bazą całego ogrodzenia, można wytworzyć z wielu materiałów a w dalszym ciągu będzie wyglądać to po prostu dobrze.

 

Czyż nie o to nam właśnie chodzi? Z pewnością tak. Ostatnim już rozwiązaniem, jakie zaproponowała mi moja firma usługowo – wykonawcza były ogrodzenia metalowe. I to było już najprostsze i bardzo klasyczne rozwiązanie. Takie jak można spotkać w większości projektów architektonicznych. Forma i koncepcja ciekawa, ale ja szukałam czegoś innego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://ogrodzeniawolomin.pl