Właściwości filcu technicznego

Właściwości filcu technicznego

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ze tekstylia, po odpowiedniej obróbce mogą być używane jako materiały izolacyjne. Maja one wtedy bowiem bardzo dobre właściwsi w pochłanianiu dźwięków. Przykładem takiego materiału może być odpowiednio obrobiony filc.

Do czego wykorzystywany jest techniczny filc?

filc technicznyWiele materiałów tekstylnych, jak filc, po odpowiedniej obróbce uzyskuje bardzo pozytywne właściwości. Powstały w ten sposób filc techniczny ma bardzo dobre parametry jeżeli chodzi o izolację, jak również może on być stosowany w warsztatach polerskich. Podobnie jak zwykły filc, tak i jego odmiana przemysłowa jest wyrabiana z naturalnej wełny. W tym celu należy goi jedynie poddać odpowiedniej obróbce chemicznej i mechanicznej. W ten sposób powstaje filc techniczny, który wyróżniają już bardzo dobre właściwości jeżeli chodzi o tłumienia dźwięków, jak również wibracji. Właśnie dlatego bardzo często jest on stosowany w fabrykach i magazynach. Nie są to jednak jedyne zastosowania filcu polerskiego – wykorzystuje się go bowiem również do polerowania samochodów. Bardzo często filc techniczny jest także wykorzystywany jako podkładki dla maszyn produkcyjnych. Dzięki temu praca maszyn które generują wibracje, nie jest nieprzyjemna dla pracowników. Oprócz tego filc techniczny jest także powszechnie stosowany jako uszczelnienia, miedzy innymi maszyn produkcyjnych. Zastosowania tego materiału, chociaż różne niż zwykłego filcu są bardzo zróżnicowane, przez co to jeden z najpopularniejszych surowców technicznych na terenie Europy.

Filc to materiał tekstylny wyrabiany z naturalnej wełny,. Po odpowiedniej obróbce uzyskuje on jednak właściwości bardzo pożądane między innymi w fabrykach czy tez magazynach. Mowa tu miedzy innymi o właściwościach izolacyjnych i dźwiękoszczelnych.