Wiosenne wydatki

Wiosenne wydatki

 

Kończy się zima. Czas więc na wiosenne porządki. Nie tylko w ogródku, ale również do porządku trzeba doprowadzić nasze maszyny, którymi będziemy pracować kolejny sezon. Są to bardzo ważne czynności, które zapewnią sprawność i całkowitą wydajność maszyn.

Turbosprężarki, a maszyny budowlane

turbosprężarki do maszyn budowlanych regeneracjaSerwis ciągnika rolniczego to przede wszystkim wymiana oleju, filtrów, a także nasmarowanie ruchomych elementów maszyny. Czasem jednak drobny serwis przeobraża się w konkretny remont, bo okazuje się, że maszyna jest jednak w gorszym stanie niż mieliśmy nadzieję. W nowych ciągnikach rolniczych za sprawianie problemów często odpowiedzialne są turbosprężarki. Gdy nasze turbo padnie, ciągnikiem nie da się w zasadzie nic zrobić, żeby nie uszkodzić innych podzespołów. W takim przypadku turbosprężarki do maszyn rolniczych czeka regeneracja, czyli solidne wyczyszczenie, oraz montaż na nowych, solidnych częściach. Jednak turbosprężarki nie są montowane jedynie w ciągnikach rolniczych, bowiem większość kombajnów też je posiada. W takim urządzeniu również trzeba zadbać o serwis, a bywa często że regenerację turbosprężarki. Nowy sezon to także wyzwanie dla firm transportowych, których narzędziem pracy są ciężarówki. Wiosenny serwis mogący przerodzić się w poważną inwestycję to dla tej grupy ludzi norma. Dla nich temat turbosprężarki do maszyn budowlanych regeneracja to żaden ewenement. Takie firmy często współpracują z wykonawcami obiektów budowlanych. Dużo maszyn na placu budowy posiada silniki napędzane olejem napędowym. Pracują one całymi dniami, praktycznie przez cały rok, na wysokich obrotach. Tutaj nie ma mowy o zaniechaniach w obsłudze sprzętu ponieważ każda usterka powoduje opóźnienie w wykonywaniu pracy.
Turbosprężarki do maszynach budowlanych czeka regeneracja co kilka lat, jednak służą dużo krócej niż w ciężarówkach, czy maszynach rolniczych, że względu na ich wykorzystanie.