Wiercenie płuczkowe, czyli metoda wykonania studni

Wiercenie płuczkowe, czyli metoda wykonania studni

Jest wiele firm, które zajmują się odwiertami studni. Mogą one zaproponować różne metody wykonania odwiertu. Dlatego warto zapoznać się z tymi metodami i poznać ich główne wady oraz zalety. Wśród bardziej popularnych metod można wyróżnić wiercenie płuczkowe.

Metoda wiercenia płuczkowego – zalety i wady odwiertu

odwierty studni w BielskuTa metoda polega na wypłukiwaniu tzw. urobku z wykorzystaniem ciśnienia. Równocześnie zapuszczany jest specjalny przewód wiertniczy. Na pewno trzeba przyznać, że postęp wiercenia jest bardzo szybki. W krótkim czasie można wywiercić nawet kilka metrów studni głębinowej. Ta metoda ma też jednak swoje wady. Nie ma możliwości sprawdzenia, gdzie jest początek warstwy wodonośnej, a więc nie ma pełnej wiedzy odnośnie jej lokalizacji pod ziemią. Dodatkowo żywotność takiej studni w porównaniu ze studniami rurowanymi jest znacznie krótsza. W pobliżu terenu dochodzi do znacznej jego dewastacji, czyli zniszczenia. Nie da się jednak ukryć, że jest to metoda tańsza niż inne. Takie odwierty studni w Bielsku wykonuje wiele firm, ale najlepiej wybrać taką, która ma w ofercie wykonanie odwiertów różnymi metodami. Dzięki temu wybierzemy najlepszą metodę, która będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy najważniejsze są oszczędności, czyli to by zapłacić za odwiert jak najmniej, czy może lepiej postawić na wysokiej jakości studnię, która będzie charakteryzować się długą żywotnością, czyli będzie służyć latami. Korzystanie ze studni znowu staje się modne.

W dzisiejszych czasach nie trzeba już czerpać wody ze studni przy użyciu wiadra, ale stosuje się przyłączenie wody rurami, dzięki czemu woda jest dostępna cały czas w gospodarstwie domowym. Jest to nie tylko woda znacznie wyższej jakości, ale przede wszystkim nie trzeba za nią płacić wysokich rachunków.