Ważne czynniki przy zakupie działki

Ważne czynniki przy zakupie działki

Kiedy planujesz zakup działki, musisz wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Powinieneś przejrzeć liczne oferty, aby uświadomić sobie, co Ci się podoba, a co nie i co jest warte Twojej uwagi. Najlepiej poczytać sobie także na temat kluczowych spraw, które mogą mieć wpływ na to, czy dana działka rzeczywiście jest dobrym wyborem. 

Działka rekreacyjna czy budowlana?

działka w KonstancinieNa samym początku musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebujesz działki rekreacyjnej czy budowlanej. To jest duża różnica. Działka rekreacyjna to miejsce, w którym nie będziesz na stałe mieszkał. Może znajdować się na niej wyłącznie ogródek działkowy albo też jakiś mały letni domek. Na ogół tego typu działka nie jest duża. Z kolei działka budowlana to miejsce, na którym planujesz postawić dom. Musi spełniać konkretne wymagania budowlane. Dom musi stać w określonej odległości od ogrodzenia i tak dalej. To wszystko jest zapisane w przepisach. Jeśli więc interesuje Cię na przykład budowlana działka w Konstancinie, to musisz zastanowić się, czy na tej, którą planujesz wybrać, zmieści się dom, o jakim marzysz. Najlepiej mieć już gotowy projekt domu albo chociaż jakąś wizję na niego, aby wiedzieć czy właśnie rozmiary wybranej działki będą w porządku, czy nie. Jeśli zaś wolisz mieć działkę rekreacyjną, to masz nieco mniej spraw do rozważenia, aczkolwiek i tak dobrze przyjrzyj się ofercie, którą planujesz wybrać.

Jednym z ważnych czynników jest na przykład to, czy działka nie jest na terenie podmokłym albo czy są już podłączone wszystkie media. To sprawy, które będą decydowały o opłacalności Twojej inwestycji i tym, czy rzeczywiście będziesz później zadowolony. Jeżeli na działce jest już jakaś nieruchomość, to zobacz w jakim jest stanie, i czy Ci odpowiada. To także istotne.