Ważna witamina k3

Ważna witamina k3

Mamy wiele witamin, które ze sobą współgrają, i sprawiają, że nasz organizm funkcjonuje w niezachwianej formie przez całe życie. Trzeba wiedzieć, jaka witamina, na co działa, żeby móc obserwować swój organizm, i wiedzieć mniej więcej, jakiej witaminy może nam akurat brakować.

Witamina k2 na zdrowe kości i zęby

witamina k2 sklepOmawiana dzisiaj: witamina k2 sklep który ma ją w swojej ofercie dał mi ulotkę o jej działaniu, i jestem zadziwiona, ile ona ma właściwości. Zagłębiałam się w opis, i z każdym zdaniem byłam coraz bardziej zdziwiona. Przede wszystkim. Gdzie można ją znaleźć? Znajduje się ona w mięsie i różnych produktach zbożowych. Również w niektórych serach można ją znaleźć. Jest bardzo ważna, gdyż dzięki niej, w przyszłości unikniemy problemów z osteoporozą, czyli chorobą kości, która polega na różnych ubytkach. Podsumowując- zdrowe kości i stawy i dobra gęstość kości. Poza tym jest w stanie poprawić stan naszych zębów. Jest to bardzo ważne, bo piękny uśmiech to podstawa, a witamina k2 stymuluje wzrost nowej zębiny na odwapnionych powierzchniach zęba. Odwapnienia wyglądają dość nieestetycznie, mogą nawet być mylone z próchnicą. Naukowcy badają obecnie tezę, że witamina ta pomaga w walce z rakiem. Przeprowadzają szerokie badania, i sugerują, że może ona redukować nowotwory wątroby. Najlepiej pozyskiwać tę witaminę z natury. Posiada ją wiele produktów, ponieważ jest rozpuszczalna w tłuszczach. Więc jeśli trafimy na jakiś fit produkt, to akurat w takim raczej zbyt wiele tej witaminy nie będzie.

Z żadną witaminą jednak nie należy przesadzać. Tak samo jak niedomiar szkodzi, tak samo nadmiar. Tylko na różne sposoby. Warto zachować umiar i obserwować swój organizm, czy wszystko z nim w porządku, i czy nie ma żadnych niepokojących objawów.