Transport i montaż szamb betonowych

Transport i montaż szamb betonowych

Klienci zastanawiający się nad montażem szamba betonowego biorą pod uwagę przede wszystkim cenę takiej instalacji. Tak naprawdę nie jest to drogie rozwiązanie. W przypadku szamba betonowego cena nie jest wysoka. Oscyluje w granicach od 2,5 do 4 tysięcy złotych.

Duży ciężar szamb betonowych – problemy z montażem

szamba betonowe producentOczywiście ta cena dotyczy też transportu i montażu wszystkich elementów. Odnosi się ona do szamba betonowego, które ma pojemność 10 m3. Można wymienić naprawdę wiele zalet montażu szamb betonowych, ale nie można zapominać o wadach. Jedną i główną wadą tych szamb jest to, że mają one bardzo dużą masę. Zbiornik na nieczystości, który ma pojemność około 8 m3, będzie ważył nawet 4 tony. To naprawdę olbrzymia masa! W związku z tym transportowanie takiego zbiornika, a następnie jego montowanie może być bardzo kłopotliwe. Mimo wszystko szamba betonowe producent oferuje zazwyczaj w cenie zakupu zarówno instalację jak i przewóz zbiornika. Nie na każdą działkę może jednak dojechać samochód ciężarowy, a do tego dźwig. W związku z tym niektórzy są po prostu skazani na wybór innego rozwiązania. Dla nich alternatywą będzie oczywiście szambo plastikowe, które reklamuje się jako szambo nowoczesne, ale nie ma co ukrywać – plastik jest mniej trwały i bardziej toksyczny dla środowiska naturalnego. Zawsze można próbować przygotować działkę na przyjazd samochodu ciężarowego i dźwigu.

Jeśli to się nie uda, nie ma już innej opcji, bo zbiornik betonowy może zostać przewieziony tylko w taki sposób. Zbiornik plastikowy jest znacznie lżejszy i jest praktycznie jedyna cecha, w której jest on lepszy od szamba betonowego. Firmy często pomagają w znalezieniu alternatywnego rozwiązania co do przygotowania działki na przyjazd ciężkich samochodów wraz ze zbiornikiem. Czasem jest to jednak niemożliwe.