Taśmy stosowane w magazynach, halach, zakładach pracy

  • Post Author:
  • Post Category:Handel

Taśmy oznaczeniowe wykorzystywane są w różnych branżach. Najczęściej wykorzystuje się je do oznaczania schodów, przejść, tras komunikacyjnych. Taśma oznaczeniowa bardzo dobrze sprawdza się w magazynach, zakładach pracy, halach produkcyjnych, czyli wszędzie tam, gdzie potrzeba konkretnych oznaczeń, najlepiej w różnych kolorach.

Zastosowanie taśm do oznaczania tras komunikacyjnych i nie tylko

taśmy oznaczenioweTaśm oznaczeniowych używa się wszędzie tam, gdzie tras komunikacyjnych jest naprawdę sporo. Potrzebne są zwłaszcza w sytuacji, kiedy trasy często się zmieniają. Taśmę oznaczeniową można stosunkowo łatwo usunąć i wymienić na inną, co jest jej dużym atutem. Najczęściej wybierane są przez klientów taśmy oznaczeniowe w takich kolorach jak żółty, czerwony, zielony, niebieski i żółto-czarny. Taśmy tego typu przydają się również w BHP. Szerokość takich taśm to najczęściej 50 mm. Długość taśmy oznaczeniowej może być różna. Większość producentów oferuje taśmy o długości 50 m lub 30 m. Taśma często służy do oznaczania miejsc niebezpiecznych. W BHP ma więc ogromne zastosowanie. Taśmy stosowane są nie tylko wewnątrz budynków, ale często na zewnątrz, dlatego muszą być odporne na działanie różnych czynników. Taśmy służą do oznaczeń poziomych. Mogą to być specjalne taśmy ostrzegawcze. Taśma nadaje się do organizacji i wyznaczania ciągów technologicznych.

Bardzo dobre efekty można uzyskać po przyklejeniu taśmy oznaczeniowej na powierzchniach wykonanych z żywicy epoksydowej, na gładziach cementowych. Produkty te są elastyczne, trwałe, charakteryzują się dużą opornością na ścieranie. Taśma oznaczeniowa musi być oporna na działanie myjek mechanicznych i różnych detergentów, których używa się w zakładach przemysłowych, na halach magazynowych i nie tylko. Taśmy wykorzystywane są też w supermarketach, na drogach transportowych i pieszych.