Szybsza i łatwiejsza dobudowa tarasu – płyty betonowe

Szybsza i łatwiejsza dobudowa tarasu – płyty betonowe

Posiadanie przydomowego tarasu to marzenie niejednej rodziny. Dzięki temu jadanie śniadań w ciepłe, letnie poranki stałoby się przyjemniejsze, a wieczorny odpoczynek przy świetle księżyca byłby najbardziej wyczekiwaną rzeczą w trakcie dnia pracy. Na szczęście budowa tarasów z roku na rok staje się coraz mniej wymagająca poświęcenia czasu i pieniędzy, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań budowlanych.

Stosowanie betonowych płyt tarasowych

płyty tarasowe betonoweStosowanie płyt kolejny raz zrewolucjonizowało budownictwo. Dawniej, w czasach PRL-u stosując je przyśpieszano powstawanie blokowisk. W tym przypadku tej techniki już się nie wykorzystuje. Współczesne nawiązanie do rozwiązań ‘’peerelowskiej’’ budowlanki to płyty tarasowe betonowe. Planując remont i tym podobne rzeczy w naszym domu zależy nam na czasie, ponieważ wiążę się to z hałasem, brudem, brakiem spokoju. Omawiane powyżej płyty znacznie przyśpieszają dobudowę tarasu, ponieważ kupujemy je już gotowe do użytku. Pracownicy nie muszą sami tworzyć podstawy tarasu, ich zadaniem jest raczej poprawne umiejscowienie betonowej płyty. Co ważne – nie wiążę się to z wynajmem żadnych dźwigów, jak głosi jeden ze stereotypów. Materiał jest różnej wagi, w zależności od zamówienia, jednak tworzone są tak, aby ich „montaż” był możliwy dla przeciętnych pracowników fizycznych. Jak to w praktyce skraca czas prac budowlanych na terenie naszej posesji? Przyjmując, że tradycyjnie trwałoby to 30 dni, to korzystając z gotowców możemy zakończyć remont już ok. 20 dni. Widać, że efekt jest warty uwagi.

Obecnie wiele marketów budowlanych posiada w swojej ofercie takie płyty. Ich cena jest równoważna z ceną betonu, jednak odpadają koszty wynajmu betoniarki oraz zużytego prądu. Prace są krótsze, dzięki temu oszczędzamy na pracy robotników, jeśli ich wynagrodzenie zależy od ilości przepracowanych godzin. W branży budowlanej ten rodzaj płacy jest najpopularniejszy. Warto zwrócić uwagę, że płyty tarasowe są bardzo wytrzymałym na warunki pogodowe materiałem.