Szkolenie z użytkowania kasy fiskalnej

Szkolenie z użytkowania kasy fiskalnej

  • Post Author:
  • Post Category:Finanse

Niedawno zatrudniłam nowych pracowników do sklepu spożywczego, a dokładniej mówiąc do supermarketu. Pomimo, iż ci nowi pracownicy pracowali już w innych sklepach i mieli do czynienia z kasą fiskalną, to u mnie i tak czekało ich szkolenie z użytkowania tego sprzętu. Po prostu takie szkolenie musi się odbyć.

Instruktaż kasy fiskalnej

kasy fiskalne warszawaNie ważne ile lat doświadczenia mają w sprzedaży i ile lat pracowali na kasie fiskalnej, u mnie jest zasada, że każdy nowy pracownik musi przejść szkolenie z kasy fiskalnej. Nie mam pojęcia na jakich modelach pracowali wcześniej. Muszę mieć pewność, że poradzą sobie na tych kasach co ja mam w sklepie. By potem nie było co chwila problemów lub by mi pracownicy nie powiedzieli, że ich nie wprowadziłam z obsługi kasy fiskalnej. Szkoleni trwa cały dzień. Jest kilka stanowisk gdzie są kasy fiskalne warszawa jest miastem gdzie chętnie kupuję nowe kasy. Jest u nas taki specjalny sklep, gdzie można kupić różne kasy fiskalne. Ale wracając do szkolenia, zaczyna się z samego rana czyli o godzinie siódmej. Najpierw przedstawiam wszystko na jednej kasie. Opowiadam jak kasować towar, jak usuwać omyłkowo nabity towar itp. Potem przechodzimy do części praktycznej, gdzie każdą czynność bardzo powoli pokazuję na kasie. Potem nowi pracownicy też mogą spróbować. Zawsze przeprowadzam szkolenie na kasie, która nie jest w użytku, ale działa i jest taka sama jak te co na sali obsługi klienta. Potem pod nadzorem innego pracownika ci nowi obsługują klientów supermarketu. I tak mają około tygodnia. Potem już sami obsługują klientów, a co za tym idzie i kasę fiskalną. Muszę powiedzieć, że ci nowi pracownicy dobrze się sprawdzili, bardzo uważnie słuchali szkolenia, przez co dobrze idzie im teraz praca.

Warto szkolić nowych pracowników z obsługi kasy fiskalnej. Nawet jeśli kandydaci pracowali już na kasie. Zawsze warto im pokazać jak to wygląda na tych kasach, na których będą pracować. Potem dzięki szkoleniu będzie im szło coraz lepiej w pracy. Będą czuli się pewnie za kasą. Podobało mi się to z jakim zapałem słuchali mnie podczas szkolenia.