Szkolenia z zakresu hotelarstwa

  • Post Author:
  • Post Category:Edukacja

Odkąd tylko skończyłem studia hotelarskie od razu wziąłem się do pracy nad własną firmą. Przez bardzo długi czas pracowałem na recepcji, udało mi się nawet awansować na stanowisko kierownika recepcji, aczkolwiek nie chciałem już niczego więcej.

Jak otworzyć hotel i go prowadzić?

hotelOdszedłem z hotelu w którym do tej pory pracowałem, zamiast tego zaś otworzyłem swoją firmę w której można było zamówić sobie kurs dla pracowników hotelu. Biznes szedł świetnie – uczyłem młodych ludzi tajników trudnego zawodu hotelarza – w końcu nawet siedzenie na recepcji potrafi być wyzwaniem w dużym i prestiżowym hotelu. Po paru miesiącach przygotowałem sobie nową serię kursów – postanowiłem dawać ludziom porady o tym jak otworzyć hotel i prowadzić go tak, by przynosił maksymalne zyski. O dziwo te kursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – widocznie wielu ludzi myślało o tej inwestycji, ale nikt tak naprawdę nie wiedział, jak założyć hotel. Ja wiedziałem, potrzebowałem jedynie pieniędzy by to wreszcie zrobić. Rezygnacja z pracy na etacie w hotelu była pierwszym, świetnym krokiem. Teraz musiałem jedynie kontynuować swoją misję – rozwijać się dalej, zarabiać i dążyć wytrwale do swojego celu. Poznałem wszystkie możliwe systemy dla hoteli i wybrałem sobie już ten, którego ja użyję w moim hotelu. Oprogramowanie gastronomiczne aż tak bardzo mnie nie interesowało – w końcu od tego będzie osobny dział który sam dobierze sobie to, co będzie im najbardziej odpowiadało. Generalnie programy hotelowe wiele się od siebie nie różniły. Największą różnicą była szybkość ich działania oraz cena comiesięcznego abonamentu.

 

Jeden był wybitnie dobry, ale za to krążyły plotki, że bardzo często się zacinał. Na coś takiego nie mogłem sobie pozwolić. Gdy odłożyłem wystarczającą ilość pieniędzy, rozpocząłem pierwszą fazę budowy mojego własnego hotelu – za parę miesięcy miałem się przekonać w praktyce, ile warte są moje rady i wiedza.