Szampon na łuszczycę

Szampon na łuszczycę

  • Post Author:
  • Post Category:Zdrowie

Choć rozwój medycyny jest naprawdę ogromny w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat to nadal lekarze i farmaceuci są bezradni w przypadku niektórych chorób. Jedną z takich chorób jest łuszczyca. Jest to choroba dermatologiczna, która objawia się powstawaniem swędzących, zaczerwienionych i łuszczących się zmian na skórze, najczęściej w obrębie kolan i łokci.

Preparaty do walki z łuszczycą skóry głowy

szampony do włosów z łuszczycąProblematycznym miejscem występowania łuszczycy jest jednak skóra głowy. Zmiany pojawiają się na linii włosów, a następnie, wraz z rozwojem schorzenia, sięgaj głębiej w owłosioną skórę głowy. Standardowe leczenie, choć przynosi efekty, to jednak nie jest komfortowe dla pacjentów. Stosowane są maści, a te ciężko jest zmyć z owłosionej skóry głowy. Nic więc dziwnego, że coraz częściej staramy się znaleźć alternatywę dla maści, czy oleistych roztworów. Dobrym pomysłem są szampony do włosów z łuszczycą, które posiadają tak skomponowany skład, aby nie tylko pomagać w trakcie ich użytkowania, ale również aby wywołać okres remisji choroby. W składzie znajdziemy między innymi substancje ułatwiające usunięcie już powstałej łuski, a więc kwas salicylowy i mocznik w wysokim stężeniu. Po usunięciu łuski substancje zmniejszające stan zapalny, czyli siarka, czy allantoina. Dużą rolę odgrywa również obecność dziegcia sosnowego, który zmniejsza intensywność podziałów komórkowych, a więc zmniejszy tempo powstawania łuski. Warto wiedzieć, że takie szampony nie różnią się od standardowych.

Ich zapach jest naprawdę przyjemny, a po zastosowaniu włosy pozostają miękkie i błyszczące. Jeśli chodzi o zakup takich szamponów to możemy jest znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto jednak wiedzieć, że sklepy internetowe oferują zdecydowanie więcej różnych rodzajów takich szamponów, a ich cena nie jest tak wysoka, jak mogłoby się wydawać.