Sposoby nawożenia z dobrymi efektami

Rolnicy wiedzą, że dobry nawóz nie wystarczy, aby kukurydza rosła szybko, bez żadnych zahamowań we wzroście. Należy mieć technikę nawożenia, która pozwoli uzyskać racjonalne plony. Co to oznacza? Maksymalną ilość zbioru, w porównaniu z wykorzystanym nawozem. Są techniki nawożenia, które pozwalają ograniczyć nawóz, zwiększając plon.

Jak nawozić kukurydzę, aby uzyskać dobre wyniki?

nawożenie kukurydzyWśród wielu technik nawożenia, osobiście polecam jedną, która jest pracochłonna, jednak pozwala na osiągnięcie wysokich zbiorów. Nawożenie kukurydzy powinno przebiegać powoli, za pomocą niewielkich ilości nawozu. Zamiast wykorzystać jednorazowo na przykład trzydzieści mililitrów nawozu, lepiej nawozić trzykrotnie z wykorzystaniem dziesięciu. Oczywiście część osób będzie zastanawiać się nad ceną paliwa do traktora. Muszę wytłumaczyć, że taka ilość nawozu znacznie powiększa plony, dlatego jest to opłacalne, nawet dla rolników, którzy wykorzystują duże ciągniki. Inną metodą jest nawożenie pola dwoma rodzajami nawozu. Na początku sypie się nawóz granulowany, w niewielkiej ilości, czekając na pierwsze opady deszczu. Tuż po nich, kiedy granulowany środek nawożący zostanie wchłonięty, pole nawozi się za pomocą środków płynnych. Jest to bardzo efektywne, zwłaszcza, że potrzeba do tego mniej czasu spędzonego w polu, a co za tym idzie rolnik oszczędzi na paliwie do ciągnika. Bardzo polecam, zwłaszcza, gdy plantator dysponuje niewielką maszyną rolniczą.

Sekretem dobrego nawożenia jest czas, który dajemy roślinie na przyswojenie dawki nawozu. Jeśli o to zadbamy roślina będzie miarowo wzrastać, a z każdym deszczem będzie uwalniana kolejna dawka nawozu. Tymi metodami skutecznie zwiększamy plony oraz dbamy o ich jakość. Odbiorcy naszej kukurydzy będą zadowoleni z walorów estetycznych oraz smakowych.