Sposoby na dokuczliwą kolkę u maluszka

Sposoby na dokuczliwą kolkę u maluszka

 

Pojawienie się nowego członka rodziny dla wielu przyszłych rodziców jest okazją do wyobrażania sobie, jak godzinami będą wpatrywać się w uroczą twarzyczkę swojej pociechy. I chociaż często słyszą o nieprzespanych nocach, to problem dokuczliwych kolek zgłębiają dopiero, kiedy dotknie ich noworodka.

Dokuczliwe kolki u noworodka

co na dokuczliwą kolkę dla noworodkaWielu przyszłych rodziców nie jest nawet w stanie wyobrazić sobie, jak trudne mogą okazać się pierwsze chwile z maluszkiem. A gdyby dostali odpowiedź na pytanie: co na dokuczliwą kolkę dla noworodka to daliby tej osobie nagrodę Nobla w dziedzinie pokoju na świecie. Jednak życie nie jest tak proste i na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W wielu przypadkach najskuteczniejsze są rozwiązania farmakologiczne, które należy skonsultować z lekarzem lub położną środowiskową opiekującymi się mamą i jej dzieckiem. Doraźnym sposobem jest także ogrzewanie brzuszka maleństwa termoforem z pestek wiśni, który nie poparzy delikatnej skóry. Jednak niezaprzeczalnie najważniejszym lekarstwem, jakie rodzice mogą zaaplikować cierpiącemu malcowi jest dużo czułości i bliskość mamy i taty, którzy w tych trudnych chwilach będą nosić i kołysać płaczące dziecko. Warto także wykorzystać chustę, która pozwala rodzicowi uwolnić ręce, zapewniając bliskość z dzieckiem. Noszenie zamotanego noworodka pozwoli mu przyjąć fizjologiczną pozycję, która również może zmniejszyć dokuczliwe objawy tej dziecięcej dolegliwości.

Dla wielu osób pomocne w zwalczaniu dokuczliwych kolek u niemowlaków okazało się także wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Odstawienie wysoko przetworzonych produktów, szczególnie wędlin na rzecz prostych i lekkich posiłków potrafiło przynieść maluszkowi i jego rodzicom długo oczekiwaną ulgę w cierpieniu.