Soki z noni na układ pokarmowy

Soki z noni na układ pokarmowy

Infekcja zawsze jest wyzwaniem dla organizmu. W trakcie zainfekowania organizmu bakteriami, wirusami, grzybami czy pasożytami dochodzi do powstawania reakcji zapalnej, która objawia się na różne sposoby. W przypadku infekcji przewodu pokarmowego mogą to być bóle brzucha, biegunki, wymioty, nudności. Co robić w takiej sytuacji? Okazuje się, że nie zawsze od razu trzeba brać antybiotyki.

Przeciwbólowe działanie soków z noni

sok noni sklepW medycynie ludzkiej nadużywa się antybiotyków, przez co oporność drobnoustrojów rośnie. Czasami warto powalczyć inaczej. Alternatywnym rozwiązaniem może być np. sok z noni. Noni jest morwą indyjską, która rośnie w całej Polinezji. Mieszkańcy tamtych regionów często sięgają po noni w czasie problemów żołądkowo-jelitowych. Układ pokarmowy jest w sposób szczególny narażony na infekcje. Noni wykazuje właściwości przeciwzapalne, co zostało udowodnione przez naukowców. Za takie działanie odpowiadają nie tylko polifenole zawarte w noni w dużych ilościach, ale też wiele innych związków. Dlatego przy problemach z przewodem pokarmowym warto sięgnąć po sok noni sklep internetowy ma w tej kwestii wiele do zaoferowania. Zarówno online jak i w sklepach stacjonarnych sprzedawane są soki z noni o różnych pojemnościach. Zawsze należy stosować się do zaleceń ulotkowych na opakowaniu soku. Nie należy przesadzać z noni, bo przedawkowanie może pogorszyć nasz stan.

Przeprowadzano również badania nad ekstraktem z korzenia noni. Został on wcześniej poddany liofilizacji. Okazuje się, że ekstrakt ten wykazuje silne działanie przeciwbólowe. Co więcej, działanie to jest tak silne, że wręcz zbliżone do morfiny, a zupełnie nie uzależnia i nie cechuje się taką toksycznością jak wspomniana morfina. Dlatego noni wykorzystuje się też w bólach różnego rodzaju np. migrenach czy w bólach menstruacyjnych.