Skuter elektryczny dla osoby niepełnosprawnej

Skuter elektryczny dla osoby niepełnosprawnej

 

Osoby z niepełnosprawnością ruchową zazwyczaj nabywają wózki inwalidzkie. W zależności od tego jakie mają potrzeby i stopień niepełnosprawności, posiadają one liczne udogodnienia. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się również skutery inwalidzkie.

Wózek inwalidzki czy skuter?

skutery elektryczne inwalidzkieZ racji, że te dwa sprzęty są najpopularniejsze, powstaje wiele pytań w głowach osób, które mają jeden z tych sprzętów zakupić. Który z nich będzie lepszy? Jakie są pomiędzy nimi kluczowe różnice? Warto porównać te dwa sprzęty pod kątem wad i zalet. Przede wszystkim warto zacząć od funkcjonalności. Osoby niepełnosprawne ruchowo tracą pewną miarę swobody. Na początku ciężko jest im się poruszać samodzielnie i praktycznie nie opuszczają domu bez pomocy innych osób. Wózki inwalidzkie są napędzane siłą własnych rąk. Dlatego nawet jeśli osoba niepełnosprawna chce wyjść sama z domu, raczej zbyt daleko na początek się nie oddali. Nie będzie miała po pierwsze tyle siły w rękach, a po drugie czasem mogą pojawić się górki itp. Dlatego skuter elektryczny jest bardziej funkcjonalny. Nie trzeba go napędzać własnymi siłami i zawiezie osobę niepełnosprawną nawet na większą górkę. To najważniejsza różnica. Skuter elektryczny daje więcej możliwości i sprawia, że osoba niepełnosprawna może czuć się swobodniej. Co prawda skutery elektryczne inwalidzkie są droższe, ale czy swoboda ma jakąś cenę? Lepiej jest nieco dołożyć do takiego sprzętu i widzieć uśmiech na twarzy osoby, która w końcu może sama opuścić dom.

Dla każdego z nas swoboda jest najważniejsza. Nie lubimy gdy jest nam coś narzucane, gdy ktoś próbuje nas w jakiś sposób ograniczyć. Skuter elektryczny maskuje ograniczenia związane z niepełnosprawnością ruchową i daje tym osobom szansę na to, by poczuły się jak dawniej.