Sklep z dobrymi kołdrami obciążeniowymi

Sklep z dobrymi kołdrami obciążeniowymi

Przez długi czas kołdry obciążeniowe były stosowane głównie w przypadku terapii integracji sensorycznej u dzieci. Stanowią one bowiem doskonałe uzupełnienie rehabilitacji oraz rehabilitacji u dzieci, które mają problemy psychofizyczne. Tyczy się zarówno niewielkich problemów z koncentracją, jak i poważnych chorób. Skuteczność działania takich kołder sprawiła, że zaczęły po nią sięgać także osoby dorosłe, by zapewnić sobie lepszy komfort snu.

Dobór kołdry obciążeniowej dla osoby dorosłej

kołdry obciążeniowe dla dorosłych sklepUznaje się, że integracja sensoryczna jest to skomplikowany proces, w czasie którego układ nerwowy odbiera informacje odnośnie zmysłów i przetwarza je tak, aby organizm w prawidłowy sposób się zachowywał. Głównym celem integracji sensorycznej jest celowe działanie ciała w odpowiedzi na to, co dzieje się na zewnątrz. Odpowiedzialny jest za to układ proprioreceptywny, który znajduje się między innymi w stawach, mięśniach oraz więzadłach. Jeżeli chcemy kupić kołdry obciążeniowe dla dorosłych sklep internetowy jest odpowiednim miejscem. Pozwalają one na ograniczenie, a nawet całkowite wyeliminowanie problemów z integracją sensoryczną. Często nawet problemy z koncentracją mogą bowiem być efektem nieprawidłowej integracji. Waga kołdry obciążeniowej powinna być dopasowana do masy ciała osoby, która ma pod nią spać. Dodatkowo można wybierać także kolorystykę czy wzór materiału.

Warto wiedzieć, że kołdry sensoryczne sprawdzają się zarówno w przypadku osób dorosłych z autyzmem, ADHD, zespołem Downa czy padaczką, ale także zaburzeniami i stanami lękowymi. Dodatkowo jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które przechodzą menopauzę, dla osób cierpiących na nerwicę czy nerwicę natręctw, ale również osób zmagających się z bólem oraz bezsennością. Lista dolegliwości, w jakich może pomóc taka kołdra jest bardzo długa.