Rekuperacja w moim domu

Rekuperacja w moim domu

  • Post Author:
  • Post Category:Budownictwo

Ostatnio zaczął coraz bardziej dolegać mi pewien problem – mój dom miał fatalny system wentylacyjny. Musiałem coś z tym zrobić, ponieważ dosłownie niemalże zacząłem się dusić. Póki co nie wiedziałem problemu – gdy było ciepło po prostu otwierałem okna, niemniej teraz, w mroźne zimowe dni nie mogłem tego robić.

Rekuperacja to doskonałe rozwiązanie

rekuperacjaW domu panował ogromny zaduch. Zacząłem szukać rozwiązań mojego problemu, i na szczęście udało mi się coś znaleźć. Zwało się to rekuperacja, i polegało na tym, że stare zimne powietrze było wydalane na zewnątrz, z kolei ciepłe z domu mieszało się ze świeżym powietrzem którzy przychodziło z dworu. Dla mnie nowoczesna rekuperacja częstochowa była doskonałym rozwiązaniem – nie tylko skutecznie wymieniała powietrze w domu, ale i pozwalała na utrzymanie rachunków za ogrzewanie na niezmiennie niskim poziomie. Montaż rekuperacji zleciłem jednej ze śląskich firm mających siedzibę w Katowicach – zaoferowali one najniższe ceny, w dodatku mieli oni wyłącznie pozytywne opinie w Internecie. Proponowali mi również klimatyzację, ale nie była mi ona potrzebna. Odparli, że owszem klimatyzacja nie jest potrzebna zimą, ale za pół roku przyjdzie gorące lato, a otwieranie okien również ma swoje minusy. Podziękowałem, i zatrzymałem się na rekuperacji. Montaż nie trwa wcale tak długo jak się spodziewałem, a rekuperator działał znakomicie. Nigdy więcej w moim domu nie panował zaduch, a i nie musiałem przez cały czas mieć włączonego ogrzewania.

Wszystkim w domu podobało się nowe rozwiązanie – rekuperacja była jedną z najlepszych decyzji przy inwestowaniu w dom rodzinny. Moja rodzina Częstochowie będąc u mnie w odwiedzinach wypytała mnie na temat szczegółów działania rekuperacji, więc opowiedziałem im o tym wszystko co wiedziałem, po czym poleciłem firmę która mi to zakładała.