Rekuperacja stopniowo przyjmuje się w społeczeństwach

Rekuperacja stopniowo przyjmuje się w społeczeństwach

Brak otwartości na nowości to jeden z głównych grzechów każdego rozwijającego się społeczeństwa. Polska nie jest pod tym względem wyjątkiem – nim nowa, dobra technologia na stałe przyjmie się w jakimkolwiek kraju musi minąć trochę czasu.

Technologia rekuperacji oraz chłodnictwa

rekuperacjaOczywiście jest to znacznie prostsze, gdy coś staje się modne i każdy chce to mieć. Jednym z przykładów takiej właśnie nowinki technicznej jest rekuperacja. Społeczeństwa zachodnie dobrze wiedzą z czym to się je, ale nawet tam musiało minąć trochę czasu, nim rekuperacja na stałe wbiła się w świadomość obywateli. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno finansowo, jak i ekologicznie. Niewiele jest aspektów, w których standardowa wentylacja grawitacyjna przewyższa rekuperację. Ludzie w Niemczech czy Francji teraz już o tym wiedzą, i montują sobie rekuperację już na etapie budowy domu. Nim taka tendencja pojawi się w Polsce będzie jednak musiało minąć trochę czasu. Obecnie w Warszawie powoli wchodzi moda na ten nowy wynalazek – osobiście widziałem dom, w którym już na etapie budowy była planowana rekuperacja. Generalnie jednak ludzie zwykle ze zwykłej nieświadomości w domu instalują standardową wentylację, i dopiero po jakimś czasie budzą się, że w sumie mogli od razu zainstalować nowoczesny system. Analogiczna sytuacja ma miejsce, jeśli chodzi o agregaty chłodnicze. Ludzie jeszcze nie wiedzą o tym, że można kupić zarówno tani jak i nieekologiczny agregat, lub nieco dopłacić i mieć urządzenie co najmniej o klasę wyższe pod każdym względem. Każdy serwis chłodniczy wie, że jeśli ktoś kupi tańsze agregaty chłodnicze to nic straconego – znacznie szybciej wróci z nimi by je naprawiać.

Gdy jednak ktoś kupi coś droższego, wówczas może mieć niemalże pewność, że przez długi czas nie będzie musiał niczego z tym robić ani się o to martwić.

Czytaj więcej na: Klimaconnect.pl