Reklama dla producenta motoreduktorów

Reklama dla producenta motoreduktorów

  • Post Author:
  • Post Category:Handel

Każdy producent i przedsiębiorca w dzisiejszych czasach musi rozważyć nowe formy promocji i sprzedaży, żeby mógł dotrzeć do jak najszerszego grona klientów. Co prawda polecanie sobie firm wciąż jest jedną z bardziej skutecznych metod, gdy przychodzi do specjalistycznych maszyn, urządzeń i usług, jednak zawsze warto dbać o jak najlepszy dostęp do potencjalnych kupujących.

Jak skutecznie sprzedać motoreduktor?

motoreduktorPracuję w agencji reklamowej, która pomaga przede wszystkim firmom z branż, które dopiero teraz zaczynają się poważnie reklamować. Nasz najnowszy klient produkuje i sprzedaje motoreduktory. Jego biznes co prawda dobrze się rozwija, ale chciałby zdobyć więcej klientów i powiększyć swoją firmę. Ma nadzieję, że dzięki naszej współpracy jego motoreduktor w konkurencyjnej cenie na stałe pojawi się na rynkach zagranicznych i zyska wielu nowych klientów. Na razie zaczynamy reklamę na rynku krajowym, żeby wybadać grunt. Teraz jego motoreduktory ślimakowe są reklamowane nie tylko w prasie specjalistycznej, ale także w internecie i już zauważył niewielki wzrost sprzedaży. Kolejnym jego produktem, który intensywnie reklamujemy, są motoreduktory walcowe. Tu na razie nie ma jeszcze takich efektów, ale liczymy, że pojawią się, kiedy zaczniemy reklamy za granicą. Planujemy przede wszystkim przetłumaczenie strony internetowej klienta na języki obce oraz reklamy w specjalistycznej prasie. Jeśli chodzi o motoreduktor ślimakowy, to planowany jest krótki spot reklamowy, który będzie dostępny na stronie producenta oraz w wielu innych miejscach. Liczymy, że ta metoda przyniesie spodziewane efekty.

Namawiamy też klienta, aby regularnie porównywał asortymenty i ceny swoje i konkurencji, tak aby mógł dopasować ceny do wymagań rynku. Jeśli będzie konkurencyjny, to co prawda za pojedynczą sztukę może zarobić mniej, ale ostatecznie to jego motoreduktor będzie bardziej popularny, więc będzie miał większe zamówienia.