Redukcja odpadów powstających podczas produkcji mebli

Redukcja odpadów powstających podczas produkcji mebli

Oklejanie mebli wcale nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego wykorzystuje się tutaj precyzyjne urządzenia, które są w stanie okleić meble bardzo dokładnie. Mowa o okleiniarkach, które są niezbędnym wyposażeniem każdej fabryki mebli.

Serwomechanizm w oklejarkach, który kontroluje długość obcinanych powierzchni

nowa okleiniarka ręcznaWarto inwestować w wysokiej jakości okleiniarki, które wykonują swoją pracę szybko, ale też dokładnie. Większość okleiniarek wyposażana jest w specjalny agregat. Zazwyczaj taki agregat silnikowy posiada dwa wolne miejsca w strefie obróbki końcowej. To właśnie te wolne miejsca pozwalają na dowolne wyposażenie urządzenia wykańczającego. Okleiniarka jest właśnie urządzeniem, które wykorzystuje się już na samym końcu produkcji mebli, czyli wtedy kiedy następuje ich wykańczanie odpowiednimi okleinami. Na rynku są też takie urządzenia jak nowa okleiniarka ręczna, która traktowana jest jako maszyna do zadań specjalnych. Ma ona wiele różnych funkcji, z których na pewno warto skorzystać wykańczając meble. W takiej oklejarce zastosowano nowoczesne rozwiązania. Są to rozwiązania, dzięki którym można zaoszczędzić na odpadach. Wiadomo, że takie odpady wiążą się ze stratami dla danej fabryki mebli. Dlatego dokładne obcinanie naddatków jest tu niezwykle ważne. Okleiniarka posiada specjalny serwomechanizm, dzięki któremu możliwa jest kontrola długości obcinanych powierzchni. To z kolei redukuje odpady powstałe podczas produkcji mebli.

Obrzeże można aplikować z bardzo dużą dokładnością. Dokładność ta wynosi około 2 – 3 mm, więc jest to bardzo pożądana zaleta okleiniarek do mebli. Poza naroże elementu będzie wystawać naprawdę niewiele materiału. Z tego zadowoleni są nie tylko producenci mebli, ale przede wszystkim klienci, którzy wybierają meble w salonach i liczą na ich doskonałe, odpowiednie wykończenie.