Przepisy BHP a obuwie robocze

Przepisy BHP a obuwie robocze

  • Post Author:
  • Post Category:Praca

Czasami jak widzimy naszego szefa, to tak jakby od razu odechciewa się pracować, i cokolwiek dla niego robić. No tak już jest, jak jakiś jest nieprzyjemny i nie można się z nim za bardzo dogadać. Nasz jest taki niespecjalny i bardzo służbowo się do nas odzywa i każe przestrzegać wszystkich zasad.

Noszenie obuwia roboczego to obowiązek pracownika

obuwie roboczeOstatnio sprawdzony sklep z obuwiem roboczym przyjechał ze swoim zamówieniem i każdy z nas, po wstępnym wypytaniu nas o nasze rozmiary, otrzymał od szefa obuwie robocze. Był to dla szefa bardzo ważne, bo do tej pory każdy przychodził w butach w jakich mu było wygodnie, ale weszły jakieś tam wytyczne i te normy trzeba zachowywać. Bo mogą nam karę za to dowalić. Oj to producent obuwia roboczego sobie dorobi, jak dostał zamówienie na tyle osób, plus na pewno jeszcze jakieś inne firmy oprócz nas. Bo takie obuwie to chyba teraz w każdym zakładzie jest obowiązkowe, nie wiem dokładnie. Muszę się zorientować. No i jeszcze producent rękawic roboczych zbije kokosy, bo ich również idzie bardzo dużo, i praktycznie codziennie każdy z nas musi mieć nowe, bo się ścierają i niszczą. Ja po kilka dni mam swoje, ale oczywiście już się nasłuchałem, że nie mogę w takich tyle chodzić, bo przecież to higiena pracy, i bezpieczeństwo, bo jeszcze sobie przez przedarte rękawice coś uszkodzę. No tak, czasami szef przesadzał w tych kwestiach bezpieczeństwa, ale mówił, żebyśmy się mu nie dziwili, bo jak w razie komuś coś się stanie, a wykryją, że nie były zachowane wszelkie prawidłowości wymagane w pracy, to jeszcze i tego szefa nam zamkną.

No ale co by się tam miało stać, przecież wszyscy zawsze uważamy. No ale trudno, skoro w nas nie wierzy, to trzeba zakładać rękawice robocze i obuwie, i pokazać mu, że jednak się mylił, bo nie jesteśmy gapy i potrafimy sobie poradzić.