Prowadzę własne biuro rachunkowe

Prowadzę własne biuro rachunkowe

  • Post Author:
  • Post Category:Finanse

Po ukończeniu studiów z rachunkowości podjęłam pracę w biurze rachunkowym. Po przepracowaniu półtora roku, ukończeniu dodatkowych kursów oraz zdobyciu doświadczenia postanowiłam się zwolnić i otworzyć własne biuro rachunkowe. Zawsze marzyłam o prowadzeniu własnej firmy.

Oferuję prowadzenie rachunkowości w Toruniu

usługi rachunkowe toruńUważam, że jest to najlepszy czas aby spróbować wystartować z czymś swoim. Na początek postanowiłam prowadzić biuro u siebie. Gdy zdobędę kilku klientów i biznes zacznie się rozwijać wtedy wynajmę profesjonalne biuro. Aby prowadzić usługi rachunkowe toruń wydaje się być dobrym miejscem. Jest tutaj bardzo dużo niewielkich firm, którym nie opłaca się zatrudniać księgowej na etat. Zwłaszcza, że są to najczęściej jednoosobowe działalności gospodarcze. Dzięki takiemu biurze rachunkowemu jak moje właściciele firm nie muszą przejmować się dokumentami. Gdy podpiszą ze mną umowę na prowadzenie swoich ksiąg rachunkowych będą mieli zapewnioną kompleksową obsługę. Co miesiąc odbiorę od nich dokumenty, wprowadzę oraz obliczę podatki. Sporządzam oraz wysyłam niezbędne deklaracje. Zajmuję się także prowadzeniem kadr. Do każdego klienta co miesiąc wysyłam w odpowiednim czasie e-maile przypominające o zapłacie podatków oraz składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Oprócz standardowych czynności na życzenie wykonuję także różnego rodzaju zestawienia księgowe, bilanse, wypełnianie zaświadczeń oraz innych dokumentów. Gdy w następnym miesiącu odbieram kolejne dokumenty oddaję klientowi te z zeszłego miesiąca, tak aby przechowywał je u siebie. Ze względu na dużą konkurencję w tej branży ceny za moje usługi nie są wygórowane. Każdego klienta wyceniam indywidualnie w zależności od ilości dokumentów oraz pracowników.

W chwili obecnej prowadzę księgowość pięciu niewielkim i pięciu średnim firmom. Gdy mam chwilę wolną staram się także odwiedzać nowe firmy aby przedstawić swoją ofertę. Mam nadzieję, że mój biznes będzie nadal się rozwijał a z klientami podejmę wieloletnią współpracę.