Prowadzę serwis maszyn dla rolników

Prowadzę serwis maszyn dla rolników

Każdy nowoczesny rolnik, który chce iść z duchem czasu, powinien mieć w swoim gospodarstwie wiele maszyn rolniczych. Takie maszyny usprawniają sianie, zbieranie, nawożenie i wiele innych czynności. Praca staje się szybsza, wydajniejsza, efektywniejsza. Jednak maszyny rolnicze tak jak każde inne mogą się zepsuć, więc trzeba je naprawić.

Profesjonalny i specjalistyczny serwis maszyn

serwis maszyn rolniczychMaszyny rolnicze kosztują niekiedy setki tysięcy złotych, więc nie można się ich ot tak pozbyć i wymienić na nowe. Serwis maszyn rolniczych jest zatem dobrym pomysłem na biznes. Moi rodzice są rolnikami, dziadkowie zajmowali się hodowlą zwierząt. Ja postanowiłam iść w inną stronę i skupić się na maszynach. Sama praca w polu czy przy zwierzętach mnie tak nie interesowała, serwisów nie było wiele, zatem konkurencja była mała, a zainteresowanie usługami duże. Jeździłam na różne szkolenia organizowane przez producentów maszyn, sama też lubiłam siedzieć w swoim małym warsztacie i rozbierać maszyny na czynniki pierwsze. W ten sposób miałam darmową praktykę i mogłam poznać specyfikę maszyn od różnych przedsiębiorców. Serwis miał się głównie skupiać na obsłudze klientów lokalnych. Akurat mieszkam w takiej miejscowości, że wszystkie okoliczne gminy są typowo rolnicze. Nie mogłam zatem narzekać na brak pracy. Rolnicy znali mnie i moją rodzinę, więc wiedzieli, że można mi zaufać i na pewno wykonam każde zlecenie najlepiej jak się da. Z czasem nawiązałam stałą współpracę z producentami części zamiennych, by kupować je taniej.

Zależy mi na tym, by mój serwis działał jak najlepiej. Zadowolony klient będzie do mnie wracał ze swoimi maszynami do naprawy, a ja będę więcej zarabiać. Grunt to dobra znajomość tematu i dobre podejście do klienta. Bywają oni marudni, w końcu mają przestrój w pracy, jednak ja wiem jak się z nimi obchodzić, by byli usatysfakcjonowani.