Praktyki w biurze rachunkowym

Praktyki w biurze rachunkowym

  • Post Author:
  • Post Category:Praca

Uczęszczam do liceum ekonomicznego w Bydgoszczy i w tym roku mam odbyć miesięczną praktykę. Szkoła zapewnia nam praktyki, więc nie musiałam niczego szukać na własną rękę. Przyjęło mnie biuro rachunkowe z centrum miasta, z którym nasza szkoła współpracuje już od wielu lat.

Byłam przygotowana na praktyki w biurze rachunkowym

biuro rachunkowePodobno dyrektora żona prowadzi to biuro rachunkowe i jest znana w całej Bydgoszczy. Praktyki rozpoczęły się w listopadzie. Jak pojechałam na miejsce, to biuro rachunkowe było jeszcze zamknięte. Ja zawszę lubię być przed czasem. Wolę czasami nawet te trzydzieści minut poczekać niż chociaż o minutę się spóźnić. Punktualnie o godzinie ósmej przyszła właścicielka i otworzyła biuro rachunkowe. Dostałam miejsce przy biurku, gdzie miałam pracować. Miałam również swój dziennik praktyk, który musiałam każdego dnia uzupełniać. Właścicielka na początek wyjaśniła mi jak jest prowadzona księgowość w jej firmie, oraz kto za co odpowiada. Widać było, że to biuro rachunkowe w Bydgoszczy jest bardzo dobrze zorganizowane, ponieważ każdy pracownik dokładnie wiedział jakie obowiązki ma do wykonania. Obok mnie siedziała Pani Jadzia, która prowadzi księgowość dla jakiejś dużej Bydgoskiej spółki i bardzo dużo się od niej dowiedziałam. Ja odpowiadałam za segregowanie dokumentów, ich kserowanie oraz wysyłanie do klientów. Biuro rachunkowe każde zadanie wykonywało w określony sposób, który był doskonale sprecyzowany. Nie sądziłam, że księgowość prowadzi się w taki sposób. Wszystkie dokumenty, które układałam sobie przejrzałam.

Zawsze jest postawiona pieczątka, którą ma biuro rachunkowe wraz z nazwiskiem pracownika, który wykonał dane rozliczenia. Tak księgowość prowadzi się bardzo łatwo, ponieważ od razu wiadomo, który z pracowników zajmował się daną sprawą. Mogłabym w taki sposób pracować.