Praca w transporcie i wynajem kontenerów

Praca w transporcie i wynajem kontenerów

  • Post Author:
  • Post Category:Transport

Długo szukałem pracy która spełniałaby moje oczekiwania. Trochę czasu minęło zanim udało mi się trafić do jednej z większych łódzkich firm. Jednym z profili jej działalności było wynajmowanie ciężarówek, tudzież świadczenie usług z nimi związanymi. Ponieważ posiadałem prawo jazy na ciężarówki, stwierdziłem, że będzie to dla mnie doskonała okazja, by nie tylko trochę sobie dorobić, ale i w praktyce wykorzystać posiadane kwalifikacje.

Wynajem kontenerów i ich dostawa

wynajem kontenerówGałąź którą miałem się zajmować zwała się transport HDS, i musiałem zostać z tego dodatkowo przeszkolony. Nie mogłem się doczekać rozpoczęcia swojej pracy. Ponieważ instruktora od transportu HDS akurat nie było w pracy z powodu urlopu, musiałem na początek zająć się czymś innym. Jedną z dodatkowych specjalności zakładu był wywóz gruzu na terenie całej Łodzi. To akurat nie wymagało dodatkowego przeszkolenia. Mogłem zacząć w każdej chwili. Początkowo gruz miałem wywozić przez dwa tygodnie, a następnie przejść na transport HDS, ale w międzyczasie zostałem również oddelegowany do zajmowania się jeszcze czymś innym. Firma świadczyła również taką usługę, jak tani wynajem kontenerów łódź. Ktoś musiał jednak dostarczyć je ciężarówkami pod wskazany adres, oraz później wrócić z nimi i zostawić wraz z ciężarówką na naszym parkingu. Na szczęście nie najeździłem się zbyt wiele z tymi kontenerami po Łodzi – instruktor wrócił z urlopu na czas, a ja mogłem przejść na transport HDS.

Nie było to wcale takie trudne jak myślałem, że będzie – stwierdziłem już po pierwszej godzinie, że poradzę sobie z tym bez najmniejszego problemu. Kurs miał rwać nieco dłużej ale udało mi się to załapać już po trzech godzinach. Do końca dnia instruktor tylko obserwował moje zmagania za kierownicą ciężarówki. Praca ta bardzo mi się podobała – nie mogłem trafić lepiej na początek.