Pożyczona przyczepa rolna

Pożyczona przyczepa rolna

Jak co roku w okresie żniw chciałem wyruszyć na pole z ciągnikiem i przyczepą. Planowałem uwinąć się raz dwa by jak co rok nie zostawać ze żniwami w tyle co do moich kolegów rolników. Niestety nie było mi to dane albowiem koła przyczepy nie nadawały się do jakiejkolwiek jazdy. Nie pozostało mi nic innego jak pożyczyć od sąsiada jego nową przyczepę rolniczą tandem, którą niedawno zakupił. 

Moje doświadczenia z przyczepą rolną tandem

Producent Przyczep rolniczychZ drugiej strony ta sytuacja była mi bardzo na rękę, gdyż miałem okazję przetestować przyczepę typu tandem, nad której zakupem zastanawiałem się już w zeszłym roku. Na szczęście z wypożyczeniem od sąsiada przyczepy nie było problemu i z jednodniowych opóźnieniem udało mi się wyjechać na pole. Moje pierwsze wrażenia z użytkowania przyczepy typu tandem były różne. Po pierwsze miałem niezły problem z jej zapięciem. Byłem przystosowany do dyszy w tradycyjnej, dwuosiowej przyczepie. Gdy jednak uporałem się z przyczepieniem do ciągnika przyczepy i wyjechałem na pole byłem pozytywnie zaskoczony. Przyczepa rolnica typu tandem prowadziła się świetnie w porównaniu do zwykłej dwuosiówki. Była dużo bardziej stabilniejsza, a jazda nią po nierównym polu nie była już tak problematyczna. Producent przyczepy spisał się na medal jeśli chodzi o jej statyczność na nierównym gruncie. Kolejny raz nowa przyczepa sąsiada pozytywnie mnie zaskoczyła gdy musiałem wjechać nią do stodoły. Przy cofaniu łatwo się nią sterowało, płynnie i gładko jechała, a ja nie obawiałem się wywrotki.

Po tym doświadczeniu przyszedł czas na przemyślenia – czas wymienić moją starą przyczepę. Zamiast inwestować w jej naprawdę, postanowiłem ją sprzedać i zakupić tandem. Dobra przyczepa rolnicza to rzecz niezbędna dla rolnika, dlatego na tym polu nie można iść na żadne ustępstwa i trzeba stawiać na najlepsze rozwiązania.

Sprawdź www.ntagro.pl ofertę