Polecane sposoby osuszania murów

Polecane sposoby osuszania murów

Jeszcze do niedawna problem wilgoci na ścianach dotykał głównie budynków zlokalizowanych na terenach nadmorskich. W szczególności często z tym problemem zmagały się osoby mieszkające na Wyspach Brytyjskich. Na dzień dzisiejszy niestety coraz częściej słyszy się o tym, że problem wilgoci dotyka również domów położonych z dala od morza i innych akwenów. 

Najlepsza metoda osuszania ścian 

osuszanie muru pomorskieWilgoć w domach pojawia się z różnych powodów. Jednym z najczęstszych winowajców jest woda podchodząca do ścian poprzez fundamenty. Woda kapilarna gromadzi się w fundamentach, które wodę bardzo łatwo pochłaniają jeśli nie zastosujemy sprawdzonych metod izolacji. W przypadku fundamentów konieczne jest dbanie nie tylko o izolację fundamentów od ściany ale również o izolowanie fundamentów od gruntu, w którym znajduje się mnóstwo wody. Jeśli jednak dojdzie już do zawilgocenia ścian to na nasze szczęście możliwe jest ich osuszanie. Jeśli chodzi o osuszanie muru pomorskie jest regionem gdzie takich czynności wykonuje się całe mnóstwo. Zajmują się tym odpowiednie firmy, których pracownicy doskonale wiedzą jak postępować by usunąć cząsteczki wilgoci z murów. Najczęściej początkowo stosuje się osuszanie mechaniczne z wykorzystaniem osuszaczy, które oprócz osuszania ścian wysuszają również powietrze wewnątrz budynku. Jeśli ta metoda zawiedzie to możemy zastosować lepsze rozwiązanie, którym jest iniekcja krystaliczna. Ten sposób jest droższy ale skuteczniejszy. 

Efektywność iniekcji krystalicznej jest ogromna. Ten sposób niejednokrotnie pomógł już w takich sytuacjach gdy wydawało się, że nie ma szans na pozbycie się wilgoci. Jednak zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. W związku z tym koniecznie należy dokonywać systematycznych przeglądów instalacji wentylacyjnej. Warto również często wietrzyć mieszkanie.