Polecane ośrodki szkolenia pilotów

Polecane ośrodki szkolenia pilotów

 

Wiele osób zupełnie niesłusznie sądzi, że latanie samolotem to domena wybrańców. Niemniej jednak marzenie o lataniu może bez problemu spełnić każdy z nas. Jedyne czego będziemy potrzebować to mnóstwo chęci oraz przebrnięcie przez odpowiednie szkolenia. Na chwilę obecną w naszym kraju funkcjonuje sporo ośrodków, które zajmują się kształceniem przyszłych pilotów. 

Gdzie odbyć kurs na pilota?

kurs pplO lataniu samolotem marzyło mnóstwo osób. Jednak marzenia te często z biegiem lat zostawały zamiatane pod dywan i się o nich zapominało. Niemniej jednak niekoniecznie zawsze tak to musi wyglądać. Jeśli bardzo nam zależy na tym by szybować w przestworzach to możemy to osiągnąć. Obecnie bardzo dużą popularnością w naszym kraju cieszy się kurs PPL. Jest to kurs obejmujący ponad sto godzin zajęć teoretycznych oraz oczywiście zajęcia praktyczne. Oprócz samego latania na fizycznym samolocie będziemy mogli również szkolić się na idealnie odwzorowanych symulatorach. Wirtualny samolot również może nas podczas szkolenia sporo nauczyć. Najczęściej kursanci odbywający kurs PPL muszą wylatać na fizycznych maszynach minimum 30 godzin. Na samolotach wirtualnych szkolenie trwa najczęściej 5h. Koszt związany z opłaceniem jednej godziny lotu wynosił będzie około 600zł. Dodatkowo kursanci odbywający kurs PPL będą zmuszeni również do opłacenia kosztów związanych z przeprowadzeniem zajęć teoretycznych. Każde szkolenie, o którym mowa jest zakończone egzaminem praktycznym.

Na chwilę obecną coraz więcej osób decyduje się na zrobienie kursu lotniczego PPL. Po odbyciu szkolenia będziemy posiadać uprawnienia do przeprowadzania lotów maszyną jednosilnikową. Waga takich samolotów nie może jednak przekraczać 5,5 tony. Uprawnienia, o których mowa nie upoważniają jednak do przeprowadzania lotów komercyjnych.