Polecana terapia uzależnień

Polecana terapia uzależnień

Uzależnienie to stan w którym spożywanie pewnej substancji sprawia przyjemność, działa relaksująco i odprężająco. Ulegają jej osoby w różnym wieku niezależnie od płci, wykształcenia czy zajmowanej pozycji społecznej. W stan uzależnienia wchodzi się bardzo łatwo, ale trudno jest wychwycić moment w którym należało by podjąć leczenie.

Dofinansowanie do leczenia uzależnień w placówkach zamkniętych

ośrodek uzależnień od narkotyków nfzOsoba uzależniona stopniowo traci wszystko, przede wszystkim zdrowie, następnie rodzinę i przyjaciół. Nie jest w stanie dostrzec degradacji w jaka popada. A każdą osobę próbującą jej pomóc traktuje jak największego wroga. W początkowej fazie jest bardzo szczęśliwa, pełna energii, towarzyska. Dlatego właśnie nie dostrzega problemu a próby wskazania go jej traktuje jako zazdrość i zawiść. Przestaje ufać swoim bliskim i zaczyna funkcjonować we własnym świecie. Dlatego konieczna jest szybka diagnostyka i skuteczne leczenie. Jeśli więc interesuje nas ośrodek uzależnień od narkotyków nfz wskaże nam najlepsze rozwiązania. Otrzymamy listę miejsc do których możemy się udać, aby podjąć skuteczna terapię. Warunek jest tylko jeden decyzja dotycząca leczenia musi być świadoma i dobrowolna. W naszym kraju leczenie uzależnień jest całkowicie dofinansowywane, więc bez obaw możemy się zgłosić w dowolne miejsce celem podjęcia leczenia. Terapia składa się z kilku etapów. Po zdiagnozowaniu problemu następuje odtrucie organizmu. Następnie rozpoznanie przyczyny uzależnienia i podjęcia próby poradzenia sobie z nią. Pokonanie głodu abstynencyjnego, nauka asertywności i odbudowanie zerwanych więzi.

Wszystko to znajdziemy  w ofercie ośrodków  leczenia uzależnień. Wystarczy podjąć właściwą decyzję i poprosić o pomoc. Narkomania ma to do siebie, że sami nie jesteśmy w stanie sobie z nią poradzić. Potrzebne jest nam wsparcie zarówno w czasie leczenia jak i po jego zakończeniu. Dlatego warto jest zapisać się na terapię do grup wsparcia.