Podstawa pod wanienkę

Podstawa pod wanienkę

Opieka nad noworodkiem dla świeżo upieczonych rodziców bywa sporym wyzwaniem, bo nie posiadają doświadczenia. Na początku opiekunowie boją się, że mogą zrobić krzywdę maleństwu podczas noszenia, przewijania, czy kąpieli. Z czasem te czynności stają się automatyczne. 

Do czego służy podstawka pod wanienkę?

podstawy pod wanienkiMałe dziecko ma delikatny układ kostny, który wymaga odpowiedniego podparcia w trakcie snu i noszenia. Łatwo można uszkodzić noworodka, dlatego tak ważna jest nauka właściwej pielęgnacji i opieki. Położne, które odwiedzają młodą matkę w domu, pokazują jak się zajmować dzieckiem i pomagają w codziennej pielęgnacji. Specjaliści polecają podstawy pod wanienki, dla rodziców, którzy obawiają się, że mogą niewłaściwie podtrzymywać dziecko w kąpieli, albo posiadają niską wannę, w której ciężko by było wykąpać noworodka. Podstawka jest dopasowana na większość rozmiarów wanienek i została wyposażona w system regulacji wysokości i szerokości. Jej zastosowanie znacznie ułatwia kąpiel dziecka i pozwala zachować naturalną postawę w trakcie mycia malucha. Jeżeli do tej pory chcąc wykąpać dziecko, przenosiliśmy wanienkę pełną wody z łazienki do pokoju dziecka, albo wkładaliśmy ją do brodzika prysznica i schylając się myliśmy dziecko, to stelaż spowoduje, że nasze plecy odpoczną i będziemy mogli się cieszyć razem z dzieckiem z kąpieli. Podstawka po złożeniu zajmuje bardzo  niewiele miejsca, dlatego jest praktyczna i przydatna do momentu, aż dziecko będzie się mogło samodzielnie kąpać w normalnej wannie.

Podstawkę możemy kupić od razu razem z wanienką, albo oddzielnie w większości sklepów z artykułami dla dzieci. Jest ona wykonana z lekkiego aluminium i nie sprawia kłopotu jej rozłożenie. Wysokość należy indywidualnie ustawić do naszego wzrostu, aby kąpiel nie wymagała schylania się.