Podstawa pod wanienkę

Podstawa pod wanienkę

  • Post Author:
  • Post Category:Wnętrza

Opieka nad noworodkiem dla świeżo upieczonych rodziców bywa sporym wyzwaniem, bo nie posiadają doświadczenia. Na początku opiekunowie boją się, że mogą zrobić krzywdę maleństwu podczas noszenia, przewijania, czy kąpieli. Z czasem te czynności stają się automatyczne. 

Do czego służy podstawka pod wanienkę?

podstawy pod wanienkiMałe dziecko ma delikatny układ kostny, który wymaga odpowiedniego podparcia w trakcie snu i noszenia. Łatwo można uszkodzić noworodka, dlatego tak ważna jest nauka właściwej pielęgnacji i opieki. Położne, które odwiedzają młodą matkę w domu, pokazują jak się zajmować dzieckiem i pomagają w codziennej pielęgnacji. Specjaliści polecają podstawy pod wanienki, dla rodziców, którzy obawiają się, że mogą niewłaściwie podtrzymywać dziecko w kąpieli, albo posiadają niską wannę, w której ciężko by było wykąpać noworodka. Podstawka jest dopasowana na większość rozmiarów wanienek i została wyposażona w system regulacji wysokości i szerokości. Jej zastosowanie znacznie ułatwia kąpiel dziecka i pozwala zachować naturalną postawę w trakcie mycia malucha. Jeżeli do tej pory chcąc wykąpać dziecko, przenosiliśmy wanienkę pełną wody z łazienki do pokoju dziecka, albo wkładaliśmy ją do brodzika prysznica i schylając się myliśmy dziecko, to stelaż spowoduje, że nasze plecy odpoczną i będziemy mogli się cieszyć razem z dzieckiem z kąpieli. Podstawka po złożeniu zajmuje bardzo  niewiele miejsca, dlatego jest praktyczna i przydatna do momentu, aż dziecko będzie się mogło samodzielnie kąpać w normalnej wannie.

Podstawkę możemy kupić od razu razem z wanienką, albo oddzielnie w większości sklepów z artykułami dla dzieci. Jest ona wykonana z lekkiego aluminium i nie sprawia kłopotu jej rozłożenie. Wysokość należy indywidualnie ustawić do naszego wzrostu, aby kąpiel nie wymagała schylania się.