Place zabaw pokryte mikrogumą gwarancją bezpieczeństwa

Place zabaw pokryte mikrogumą gwarancją bezpieczeństwa

Place zabaw to, z jednej strony, miejsce niekończących się szaleństw wśród przyjaciół z podwórka, z drugiej, teren, na którym – potencjalnie – naszym pociechom może się wydarzyć jakiś wypadek. Dlatego właśnie tego typu miejsca powinny być zabezpieczone w odpowiedni sposób tak, żebyśmy nie musieli niepotrzebnie martwić się nasze dzieci.

Bezpieczniej z mikrogumą EPDM

Płyty z mikrogumy EPDMWspółczesne place zabaw budowane są w taki sposób, żeby spełniały wszystkie normy europejskie. Dlatego stare, betonowe piaskownice odchodzą już do lamusa, a na ich miejsce pojawiają się bezpieczne, wykonane z tworzyw sztucznych o dobrze amortyzującej strukturze. Z kolei głęboki, pełen kamieni piasek, który pokrywał do niedawna powierzchnię placów zabaw, z powodzeniem zastąpiły płyty z mikrogumy EPDM – to rodzaj polimerów wykazujących się specyficznymi właściwościami sprzyjającymi dziecięcym szaleństwom. Dzięki swojej odporności na wysokie temperatury z powodzeniem może pokrywać powierzchnię placów wystawionych na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych. Doskonale sprawdzą się także w warunkach zimowych, kiedy temperatura spada poniżej zera stopni Celsjusza. Mikroguma jest materiałem sterylnym, wykazującym się dużą miękkością, dzięki czemu dzieciaki są chronione w trakcie swoich zabaw – z takim sprzętem żaden upadek nie jest straszny. Dodatkowym atutem płyt EPDM jest to, że są świetnym izolatorem, dlatego bawiące się na nich wczesną wiosna dzieci nie są narażone na niską temperaturę gruntu, który poddawany jest ciągle działaniu przymrozków.

Place zabaw pokryte mikrogumą to w dzisiejszych czasach norma. Materiał ten wykorzystuje się także w budownictwie do uszczelniania sieci hydraulicznych, a także jako pokrycie dachowe. Zwłaszcza w przypadku dachów doskonale sprawdzają się izolacyjne i uszczelniające właściwości polimerów.