Pierwsza praca w firmie sprzątającej

Pierwsza praca w firmie sprzątającej

  • Post Author:
  • Post Category:Usługi

Dobrze pamiętam swoją pierwszą pracę. Nie było mi łatwo znaleźć czegokolwiek w moim rodzinnym mieście, postanowiłem więc poszukać czegoś w znacznie większej miejscowości trzydzieści kilometrów od domu – w Bydgoszczy. Przyjęła mnie firma sprzątająca na całkiem korzystnych warunkach – mogłem tam zarobić więcej niż gdziekolwiek w mojej małej mieścinie.

Firma sprzątająca zawsze miała dużo zleceń

firma sprzątającaZastanawiałem się nieco, po co w firmie sprzątającej mężczyzna, ale okazało się, że świadczą bardzo szeroki zakres usług. Z początku moją główną robotą byłą wycinka drzew, z czasem miałem zacząć się też zajmować innymi rzeczami. Były to głównie prace fizyczne – gdy nie wycinałem drzew zajmowałem się pielęgnacją ogrodów, czasem w ostateczności jechałem i razem z innymi pracowniczkami zamiatałem biurowce i urzędy. Szef miał bardzo dużo kontraktów z firmami prywatnymi oraz państwowymi, dzięki czemu nasza sprawdzona firma sprzątająca Bydgoszcz miała zawsze dużo roboty. Nigdy nie zdarzyło się, bym przyszedł do pracy i zobaczył, jak ktokolwiek się nudzi. Pielęgnacja ogrodów była najlepszą opcją – co prawda tam też trzeba się było napracować, ale było to znacznie mniej wymagające i męczące niż na przykład wycinka drzew czy sprzątanie wewnątrz budynków. Wiedziałem, że prawdopodobnie gdy zacznie się zima będziemy się również zajmować odśnieżaniem, ale do tego czasu liczyłem na to, że uda mi się znaleźć coś innego. Inni pracownicy firmy sprzątającej z kolei wyczekiwali zimy i nie mogli się jej doczekać – twierdzili oni, że wówczas dostaje się ogromne podwyżki, choć pracy jest co nie miara.

Wolałem to sobie jednak odpuścić – jako facet nie chciałem w nieskończoność pracować w firmie sprzątającej. Gdy przestaliśmy dostawać zlecenia na wycinkę drzew wiedziałem, że ktoś wkrótce poleci. Postanowiłem nie czekać – znalazłem sobie w Bydgoszczy pracę jako kelner i odszedłem.