Pierwsza poważna praca w drukarni

Pierwsza poważna praca w drukarni

  • Post Author:
  • Post Category:Praca

Na długo zapamiętam swoją pierwszą poważną pracę. Krótkiego epizodu jako dostawca pizzy nie liczę – w końcu pracowałem tam tylko przez dwa tygodnie. Nie zostałem wyrzucony ani nawet zwolniony – po prostu nie widziało mi się takie harowanie za tak małe pieniądze.

Drukarnia moim miejscem pracy

drukarnia Pierwszą pracę która mi się podobała i w której z chęcią spędziłem nieco więcej czasu była drukarnia cyfrowa we Wrocławiu. Musiałem co prawda dość daleko dojeżdżać do pracy każdego dnia, ale podobało mi się to znacznie bardziej niż cokolwiek co mógłbym dostać w moim malutkim miasteczku. Druk cyfrowy nie był czymś szczególnie trudnym czy niemożliwym do zrozumienia. Nie byłem jakoś mocno inteligentny, a mimo to udało mi się to w miarę szybko opanować tak, że pracodawca był zadowolony. Drukarnia przez cały czas pracowała na bardzo wysokich obrotach. Nie było zbyt wiele czasu na odpoczynek czy na jałowe dyskusje z kolegami, ale mimo wszystko praca bardzo mi się podobała. Przede wszystkim czułem przy wypłacie, że jest sens całymi dniami ciężko robić druk. Za tę wypłatę mogłem spokojnie pozwolić sobie na większość moich zachcianek, oczywiście tych realnych. Po czterech miesiącach pracy kupiłem sobie całkiem niezły samochód, ale nie zawsze dojeżdżałem nim do pracy. We Wrocławiu ciężko było o dobre miejsce parkingowe za darmo, a parking przed drukarnią cyfrową nie był zbyt duży. Znacznie lepszym rozwiązaniem były dojazdy autobusami – przystanek miałem praktycznie tuż pod samą drukarnią. Przepracowałem tam dwa lata, i był to naprawdę cudowny czas.

Zarobiłem wystarczająco dużo pieniędzy by otworzyć własny biznes i żyć na wysokim poziomie. Mimo tego, że dziś robię coś zupełnie niezwiązanego z drukiem cyfrowym, na pewno na zawsze będę pamiętał o swojej pierwszej poważnej pracy.

Więcej na stronie www.printon.pl