Piece przeznaczone do ciągłego palenia, wyłożone szamotem

Piece przeznaczone do ciągłego palenia, wyłożone szamotem

Jest wiele marek, które zajmują się produkcją piecyków. Można je zastosować do dekoracji pomieszczeń, ale trzeba pamiętać, że mają one też spełniać inne funkcje – chodzi oczywiście o funkcję grzewczą. Ogrzewanie domu za pomocą samego piecyka jest praktycznie niemożliwe, ale może być to bardzo dobry dodatek do ogrzewania centralnego.

Regulowanie procesu spalania jedną dźwignią w piecach wolnostojących

thorma pieceKonstrukcja takich pieców jest zazwyczaj bardzo solidna. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z nich przez wiele lat – bez żadnych awarii, usterek. Często wybierane są piecyki wolnostojące, które nie mają takich wymagań co do montażu jak kominki. Tu liczy się tylko to, by był dostęp do komina. Blacha piecyka jest najczęściej pomalowana proszkowo, co również zabezpiecza przed różnymi uszkodzeniami. Do tego dodawane są bardzo często elementy kaflowe, które wyglądają elegancko. Dość często wybierane są takie produkty jak thorma piece, które kosztują od 3 do nawet 8 tysięcy złotych. W tego typu piece wbudowany jest seryjnie specjalny system oczyszczania szyby. Jest to tzw. kurtyna powietrzna. Dodatkowo wnętrze piecyka wykładane jest szamotem. Proces spalania jest regulowany tylko jedną dźwignią, dzięki czemu obsługa piecyka jest bardzo łatwa. Rura podłączana jest nie tylko do góry, ale również do tyłu. W piecyku można palić ciągle, bez przerwy. Nie jest to piecyk, który rozpala się tylko na kilka godzin.

Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że piecyki posiadają przyłącze świeżego powietrza z zewnątrz budynku. Moc minimalna wkładu uzależniona jest oczywiście od tego, jakim drewnem będziemy palić w piecyku. 1 kg suchego drewna może dostarczyć moc rzędu 4 kW. Łatwo przeliczyć, że 5 kg drewna da już moc rzędu 20 kW, a więc naprawdę sporo. Jest to idealny sposób na dogrzewanie pomieszczeń jesienią i zimą.