Pasja i praca w jednym – zajęcia sportowe dla dzieci

Pasja i praca w jednym – zajęcia sportowe dla dzieci

  • Post Author:
  • Post Category:Sport

Zawsze marzyłam o tym, by pracować w szkole. Czułam, że dzieci to mój żywioł a także swego rodzaju powołanie. Zależało mi na tym, by zawsze były szczęśliwe i uśmiechnięte. Zastanawiałam się, czego powinnam uczyć, aby mieć jak najlepszy kontakt z młodzieżą.

Pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci

zajęcia sportowe dla dzieci Wychowałam się w Krakowie, trenowałam różnego rodzaju sporty i postanowiłam, że nauka wychowania fizycznego w szkole jest zdecydowanie bardzo dobrą opcją. przede wszystkim będę robić to, na czym się znam oraz to co kocham. To niezwykle ważne, bowiem na tym całe życie mi zależało. Gdy ukończyłam studia pracę znalazłam od razu. Postanowiłam działać i zorganizowałam zajęcia sportowe dla dzieci z Krakowa. Na początku obawiałam się, że dzieciaki nie będą zainteresowane. Komputery, laptopy i gry sprawiały, że stawały się leniwe. Wyjście na dwór stanowiło ogromne wyzwanie. Jak się okazało nie było trudno zachęcić ich do aktywności zwłaszcza, że na moich zajęciach królowała piłka nożna. To interesowało głównie chłopców, chociaż znajdowały się dziewczyny realnie zainteresowane treningami. Co wtorek odbywały się treningi bramkarskie, które sporo ode mnie wymagały. Przede wszystkim musiałam nauczyć się nowych rzeczy związanych z obroną na boisku, co wcale nie było łatwe. Postawiłam także na treningi indywidualne piłki nożnej dla tych dzieci, które w pewnym stopniu czują się wykluczone. Być może spowodowane jest to słabszą kondycją czy dyspozycją. Sama dyrektor szkoły była w szoku organizacji zajęć i frekwencji.

 

Prowadzone przeze mnie zajęcia pozalekcyjne cieszyły się największym zainteresowaniem, a dzieci z młodszych klas już pytają czy w przyszłym roku będzie nabór. To sprawia, że wciąż chce się rozwijać i iść do przodu. Widzę w tym sens, ponieważ dzieci swoimi uśmiechami i radością nakręcają mnie do działania.