Otwarcie firmy wynajmującej auta na terenie Tarnowa

Otwarcie firmy wynajmującej auta na terenie Tarnowa

Pomysł na otwarcie własnej działalności gospodarczej miałem już od dłuższego czasu. Gdy jednak ojciec dał mi wreszcie trochę pieniędzy na start, postanowiłem nie czekać ani chwili. Zdecydowałem się na jak najszybsze rozpoczęcie kupowania samochodów – była to podstawa mojego biznesu.

Wynajmowanie samochodów w Tarnowie uważałem za świetny biznes

wynajem aut na terenie TarnowaGeneralnie wiedziałem od samego początku, że mój pomysł ma sens. W mieście nie było wtedy zbyt wielu wypożyczalni i z tego co było mi wiadomo, nieraz zdarzało się, że klienci byli odsyłani z kwitkiem. Stwierdziłem, że już czas najwyższy wstrzelić się w tę niszę – na początek zakupiłem po jednym samochodzie z każdego segmentu. Wiedziałem, że nie od razu Rzym zbudowano – w końcu od czegoś musiałem zacząć. Na szczęście mój wynajem aut na terenie Tarnowa od samego początku szedł bardzo dobrze. Klienci faktycznie walili drzwiami i oknami, tak jak początkowo zakładałem. Wiedziałem jednak, że ta sytuacja nie będzie trwałą wiecznie – prędzej czy później ktoś jeszcze zorientuje się, że pod nosem przechodzi nam żyła złota. Jak najszybciej starałem się zakupić jak najwięcej samochodów i pozyskać jak jak najwięcej stałych klientów. W końcu była to gwarancja tego, że nawet gdy przyjdzie konkurencja, która zaoferuje znacznie lepsze ceny i bardziej rozbudowaną flotę pojazdów, ja wciąż będę miał klientów korzystających z mojej wypożyczalni samochodów. Stali klienci to podstawa bardzo wielu rodzajów różnych działalności gospodarczych, zwłaszcza takich jak wypożyczalnie czy hotele.

Na szczęście okazało się, że moje obawy są nieuzasadnione. Konkurencja nie była wcale tak silna jak przypuszczałem – moja wypożyczalnia bez problemów do dziś utrzymuje się na lokalnym rynku, ja zaś korzystam z zysków które udaje mi się w ten sposób wypracować.