Ostatnie dwudziestolecie to rozwój telefonów

Ostatnie dwudziestolecie to rozwój telefonów

 

W przeciągu minionych dwóch dekad świat wywrócił się do góry nogami. Rozwój technologiczny doprowadził do tego, że dwudziesty pierwszy wiek stał się wiekiem informacji. Spopularyzowane zostały komputery, każdy ma dostęp do Internetu, a cały ten rozwój informatyczny zapoczątkowany został przez telefony komórkowe. 

Jak telefon- komputer wyparł budki telefoniczne

telefony bezprzewodoweJeszcze na początku lat dziewięćdziesiatych mało kto w naszym kraju posiadał stacjonarny telefon. Aby z kimś się skomunikować na odległość korzystało się zazwyczaj z budek telefonicznych. Pod koniec dwudziestego wieku nastąpił jednak przełom, kiedy to nieśmiało do naszego życia wkroczyły telefony bezprzewodowe, korzystające z przesyłania informacji głosowych i tekstowych przy pomocy satelity. Pierwsze komórki w niczym nie przypominały dzisiejszych smartfonów. Były zazwyczaj bardzo duże i posiadały mały, czarno biały ekran. Posiadanie jednak takiej „cegły” było przez jakiś czas ogromnym prestiżem. Z czasem jednak nastąpił tak duży boom na rynku, że w pewnym momencie nie było osoby, szczególnie w młodym pokoleniu, która nie byłaby właścicielem telefonu komórkowego. Obecnie mamy ich nawet po kilka i pełnią one funkcję przenośnych komputerów. Nawet telefony stacjonarne przypominają teraz komórki i są telefonami bezprzewodowymi o dużym zasięgu sygnału, pochodzącego z gniazdka telefonicznego. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo telefony stacjonarne na dobre zniknął z naszego życia.

Rozwój technologii na przestrzeni ostatniego dwudziestolecia przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. Budki telefoniczne zostały wyparte przez telefony bezprzewodowe oraz komórki. Obecnie nikt chyba nie wyobraża sobie życia bez Internetu i mobilnego telefonu, pełniącego również funkcję komputera czy aparatu fotograficznego.