Organizacja oświetlenia sceny

Organizacja oświetlenia sceny

Organizacja każdej nawet tej najmniejszej imprezy wymaga od inicjatorów zazwyczaj bardzo dużego zaangażowania zarówno w same pomysły i projekt całego przebiegu jak również w same przygotowania i realizację zamierzonych celów. Każda impreza jest praktycznie inna i przez to nie ma jakiś ramowych wytycznych aby coś zrobić tylko w taki a nie inny sposób. Daje nam to jednocześnie duże pole do popisu ale również obarcza organizatorów wielką odpowiedzialnością.

Jak odpowiednio dobrać światła na scenie?

dobre oświetlenie scenicznePrzede wszystkim bezpieczeństwo. Takie motto powinno towarzyszyć każdej imprezie zarówno tej zamkniętej skierowanej do konkretnych odbiorców jak i otwartej, organizowanej dla bliżej niezdefiniowanej grupy osób. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie przygotowanie sceny, jeżeli taka występuje. Jednym z najważniejszych elementów na scenie jest dobre oświetlenie sceniczne, które będzie mogło zapewnić nam osiągnięcie zamierzonych efektów. Przede wszystkim przed wyborem odpowiedniego oświetlenia sceny i jej najbliższej okolicy musimy wiedzieć, kiedy, gdzie i w jakich warunkach będzie organizowana impreza. Szczególnie duże znaczenie ma pora dnia oraz teren na którym będzie odbywało się dane wydarzenie czyli czy to będzie w pomieszczeniu zamkniętym czy raczej w plenerze. Dopiero odpowiadając sobie na te wszystkie pytania będziemy mogli wybrać odpowiednie oświetlenie dzięki, któremu będziemy mogli w pełni obserwować wszystko co się będzie działo na scenie podczas imprezy.

Dobieranie właściwego oświetlenia scenicznego możemy również zlecić profesjonalnej firmie zajmującej się aranżacją wizualną wszelkiego rodzaju imprez. Dzięki takiemu podejściu możemy naszą imprezę wzbogacić dodatkowymi pokazami laserowymi które w ostatnich latach są dość popularne na różnego typu imprezach masowych.