Oferta ubezpieczeń psów

Oferta ubezpieczeń psów

Zapewne większość właścicieli psów w Polsce przynajmniej raz zastanawiała się, czy nie ubezpieczyć swojego czworonoga. Szczególnie mieszkając w dużych miastach posiadanie psa może wiązać się z dodatkowymi kosztami, które czasami mogą poważnie uszczuplić domowy budżet. Co więcej, konieczność sięgnięcia do kieszeni może być spowodowana różnymi zdarzeniami.

Polisy ubezpieczeniowe psów

ubezpieczenia dla psówWłaściciel psa jest za niego odpowiedzialny i to nie tylko w kwestiach związanych z jego utrzymaniem, ale też w przypadku wyrządzenia przez naszego ulubieńca szkód innym osobom. Psy traktowane są też często jak pełnoprawni członkowie rodziny, dlatego w przypadku potrącenia przez samochód ich właściciele decydują się na podjęcie kosztownego leczenia, w celu ratowania życia psa. Koszty tego typu zdarzeń mogą zostać pokryte w ramach ubezpieczenia dla psów, które jednak wcale nie jest tak łatwo dostępne w naszym kraju, chociaż niewątpliwie stanowi ciekawe rozwiązanie. Właściciele psów powinni posiadać przede wszystkim polisę OC, w ramach której pokryte będą szkody wyrządzone innym przez ich podopiecznych. Uzupełnieniem polisy OC mogą być też polisy dedykowane psom, które zawierają zazwyczaj pokrycie kosztów leczenia weterynaryjnego w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub świadczenia assistance obejmujący między innymi koszty transportu psa, dostawę do domu potrzebnych lekarstw czy organizację i pokrycie kosztu wizyty weterynarza w domu właściciela psa.

Chociaż oferta ubezpieczeń dedykowanych psom nie jest jeszcze zbyt rozbudowana, to ubezpieczyciele pozwoli dostrzegają zalety płynące z oferowania takich rozwiązań zwłaszcza, że zapotrzebowanie na tego typu produkty jest naprawdę duże, ponieważ dla swoich ulubieńców wiele osób skłonnych jest zapłacić odpowiednią składkę, za produkt wysokiej jakości.