Odpowiednia odzież na jacht

Odpowiednia odzież na jacht

  • Post Author:
  • Post Category:Turystyka

Jeżeli zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie naszej przygody ze sportami wodnymi, a dokładniej z żeglarstwem, to prawdopodobnie właśnie jesteśmy w trakcie kompletowania niezbędnego sprzętu. Żeglarstwo wiąże się nie tylko z koniecznością wypożyczenia czy zakupu jachtu oraz niezbędnych akcesoriów. Wybierając się w rejs powinniśmy wyposażyć się również w odpowiednią odzież.

Jak przygotować się na jacht – jaką odzież wybrać?

odzież dla żeglarzyWybierając się na długą wyprawę naszym nowym jachtem, a już szczególnie wypływając w morze, powinniśmy zakupić odpowiednią odzież, dostosowaną do różnych, zmiennych warunków pogodowych. Oczywistym jest, że jacht oznacza otaczającą nas wodę, a zatem nasze ubrania muszą być przede wszystkim odporne na wilgoć, a nawet ewentualne zalanie. Odzież żeglarska z reguły składa się z kilku aktywnych warstw, które z jednej strony odseparują nas od wilgoci, a jednocześnie zapewnią nam komfort noszenia i uchronią nas przed zimnem. W tym celu ubrania są często wyposażone w specjalne membrany. Do tego odzież dla żeglarzy powinna być bardzo wytrzymała. Na jachcie łatwo się o coś zahaczyć, otrzeć, dlatego nasze ubranie musi być odporne na tego typu zdarzenia, nie powodując od razu rozdarcia materiału. Na jachcie będziemy również potrzebowali odpowiedniego obuwia. Pokład bywa śliski, zwłaszcza w momencie zalania go wodą, dlatego ważne jest by wyposażyć się w obuwie, które będzie miało bardzo przyczepną podeszwę. Najlepiej sprawdzają się niektóre rodzaje gum i tworzyw sztucznych. Lepiej sprawdzają się pełne buty, które chronią naszą stopę przed skaleczeniem.

Odpowiednia odzież żeglarska zapewni nam właściwy komfort żeglowania, a jednocześnie zagwarantuje wymagane w tym sporcie bezpieczeństwo. Nie zapominajmy zatem o tym ważnym elemencie, jakim jest zakup ubrania dedykowanemu żeglarstwu.