Odpowiednia kołderka dla dziecka

Odpowiednia kołderka dla dziecka

Niemowlęta mają tę „przypadłość”, że jeśli są zdrowe, to z reguły bardzo się wiercą, są energiczne i praktycznie nawet we śnie potrafią się rozkopać, a wręcz „wędrować” po łóżeczku. Oczywiście nie można ich np. przywiązać, czy opatulić kołdrą, która ograniczyłaby im ruchy. To byłoby niebezpieczne dla nich samych.

Przykrywanie niemowląt kołderką

kołderki do łóżeczka dla niemowlątTakie przykrywanie niemowląt kołderką może się wydawać zupełnie niepotrzebne. No, bo przecież to tzw. „syzyfowa praca”. Ile razy nakryjemy kołderką niemowlę, tyle razy się ono rozkopie. I to często zaraz po nakryciu. Jakby czuło jakiś niepotrzebny ciężar, który należy zrzucić. Ale rodzice nie mogą się poddawać. trzeba wciąż nakrywać, ponieważ niemowlę może łatwo zmarznąć. Sami wiemy jak to się odbywa. Kiedy usypiamy, nasze ciało traci temperaturę i dlatego często czujemy zimno. Takie zimno potrafi nas skutecznie obudzić ze snu. A dziecko jest szczególnie wrażliwe na różne czynniki zewnętrzne. Rada? Wybrać się do sklepu, gdzie sprzedają kołderki do łóżeczka dla niemowląt. Są one odpowiednio przygotowane dla małych dzieci. nie są ciężkie, więc i nie prowokują niemowlęcia do „skopania” takiej kołdry. Wręcz przeciwnie. Materiał wierzchni takiej kołderki przeznaczonej specjalnie dla niemowląt jest miły w dotyku, antyalergiczny (choćby dziecko nie miało alergii, warto taką kołderkę kupić), oraz bardzo ciepły i jednocześnie oddychający. Powodujący, ze dziecko się niepotrzebnie nie spoci, co mogłoby narazić go na zdrowotne komplikacje.

Warto przykryć niemowlę kołderką, ale dopiero wtedy, jak już zaśnie. Oczywiście trzeba sprawdzać, czy się nie rozkopało, lub co gorsza nie zarzuciło takiej kołderki na buzię. Kołdry dla niemowląt są przewiewne i raczej nic się nie stanie, ale jak to mówią: „Strzeżonego…itp.”